Tagasiside


Lehekülje täiuslikumaks vaatamiseks uuendage browserit (vähemalt IE 9) või valige teine lehitseja!
Küsitlus
Kuidas oled rahul praeguse Kultuuriaknaga?
Olen väga rahul
Olen rahul
Ajab asja ära
Pole rahul
Vajab kiiremas korras uuendust


Näitus
Näitus "Ebamugavad küsimused. Kaasaegne kunst Venemaalt"

Aeg: 2017-03-10T11:00:00+02:0010.03.2017, 11:00 - 28.05.2017
Koht:
Lingid:
E-post: piia@tartmus.ee
Pilet: 2-4€

10. märtsist on Tartmusis avatud rahvusvaheline näitus „Ebamugavad küsimused. Kaasaegne kunst Venemaalt“. Väljapanek toob Tartusse Venemaal aktiivselt tegutsevate noorte kunstnike teosed, mis käsitlevad venekeelses ühiskonnas olevaid tabuteemasid alates seksuaalsusest kuni võimukriitikani. Näitus jääb avatuks 28. maini 2017.

Osalevad kunstnikud: Anna Andržievskaja, Aslan Gaisumov, Dmitri Fjodorov, Artjom Loskutov, Katrin Nenaševa, Alissa Joffe, kunstirühmitus „Zip“.

Kuraator: Julia Polujanenkova

Seitset kunstnikku ja üht kunstnike rühmitust ühendavad nende loomingus käsitletavad ühiskonnakriitilised teemad: kõik esindatud kunstnikud tegelevad küsimustega, mis ei ole Venemaal ametlikult keelatud, kuid on ühiskonnas tabud või tekitavad paljudes inimestes ebamugavust. Venekeelses infokeskkonnas jääb vastuoluliste teemade kajastus tihti ühekülgseks. Selles kontekstis pakuvad kunstnikud alternatiivset lähenemist ja pööravad tähelepanu aktuaalsetele küsimustele, mis puudutavad paljusid.

„Paljud kunstnikud Venemaal peavad arvestama, et kunstiteoste eksponeerimine võib kaasa tuua vahistamise, tihti toobki. Eurooplaste, sealhulgas eesti kunstnike jaoks, tundub mõeldamatu, et selline probleem võib olla loomeprotsessi lahutamatu osa,“ sõnab näituse kuraator Julia Polujanenkova.

Näitusel osalev kunstnik Artjom Loskutov organiseerib alates 2004. aastast apoliitilist rongkäiku „Monstratsioon“, kus inimesed väljendavad ennast absurdsete plakatite ja loosungitega. Kunstnike positsiooni paradoksaalsust ilmestab hästi tõsiasi, et Loskutov sai oma töö eest riikliku kunstipreemia „Innovatsioon“, kuid teda on sama aktsiooni korraldamise eest ka mitu korda vahistatud.

Kiiresti areneva rahvusvahelise karjääriga Aslan Gaisumov käsitleb oma videos „Volga“ põgenemise teemat, rääkides reaalse loo sellest, kuidas ta jättis koos perega maha oma kodumaa Tšetšeenia. Katrin Nenaševa performance’id ja aktsioonid räägivad karistussüsteemist, vanglatest ja militariseerimisest – teemadest, mille üle arutlemine hirmutab Venemaal paljusid.

Näituse jooksul ilmub eesti-, inglise- ja venekeelne trükis, mis sisaldab näituse kontseptsiooni ja eksponeeritud teoseid seletavaid ja kommenteerivaid tekste. Trükise on koostanud Julia Polujanenkova ja kujundanud Tnxalatte.

Näitusega kaasneb publiku- ning haridusprogramm. Aprillis toimub kunstniku Katrin Nenaševa projekti esitamine ja avalik diskussioon, Muuseumiööl tutvustab oma tegevust ja loomingut kunstnik Artjom Loskutov. Lisainfo ja registreerimine: kristel@tartmus.ee.

Konsultant: Juri Jurkin

Graafiline disain: Tnxalatte

Kujundaja: Jevgeni Zolotko

Näituse toimkond: Richard Adang, Nele Ambos, Rael Artel, Karl Feigenbaum, Katrin Hallas, Joanna Hoffmann, Margus Joonsalu, Hanna-Liis Kont, Heiti Kulmar, Jaanika Kuznetsova, Dan Rotar, Olesja Rotar, Kristel Sibul, Peeter Talvistu, Kristo Tamm, Urmo Teekivi, Piia Õunpuu.

Täname: Tiiu Talvistu

Näituse korraldamist toetavad Eesti Kultuurkapital, Polven Foods OÜ, Eesti Suursaatkond Moskvas.
Muudetud: 10.04.2017, 15:12
Vaatamisi: 926
Tagasi
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31