Tagasiside


Lehekülje täiuslikumaks vaatamiseks uuendage browserit (vähemalt IE 9) või valige teine lehitseja!
Küsitlus
Kuidas oled rahul praeguse Kultuuriaknaga?
Olen väga rahul
Olen rahul
Ajab asja ära
Pole rahul
Vajab kiiremas korras uuendust


Etendus
BASKIN ehk Nalja põhivormid / BENEFISS!

Aeg: 2017-05-25T19:00:00+03:0025.05.2017, 19:00
Koht:
Kontaktisik:
Lingid:
E-post: tere@uusteater.ee
Pilet: 13/16€

BASKIN EHK NALJA PÕHIVORMID on uurimus huumorist.
Tahame teada, mis on naljakas tänapäeval, siin ja praegu, täna, kus kõik on lubatud, nalja eest ei panda vangi, aga huumoriajakirja toimetuses töötamine võib olla eluohtlik.

Oleme kogenud, kui kerge on olla tõsine ja sügavmõtteline. Oleme teadlikud, kui mugav on olla traagiline ja kurb. Oleme teadlikud, kui tänamatu on inimeste rõõmustamine ja naerma ajamine. Oleme teadlikud, kui keeruline see on. Aga ikkagi.

Segame parimate kavatsustega kokku estraadinumbrid, prantsuse komöödia, muusikalise draama, nõukogude kino, meelejahutaja, vabaõhukomöödia, kuulsuste elulood, anekdoodid ja legendid, tembime kõike kunstiliste liialdustega ning looritame ähmaste vihjetega.

Tulemuseks on Tartu Uue Teatri esimene komöödia.

Mario Pulver (mpulver.offline.ee): Läksin siis teatrisse, nii suur häda oli käes. Aga seal, lubage naerda – Baskin! Võtsin kohe topelt! Tartu Uus Teater, tähendab, pakub kvaliteetset meelelahutust, estraadi, kui tohib. Kas on naljakas? Kõhklusi pole, kahtlusi samuti mitte. Huumor, seltsimehed, esmaklassiline, sobib suurepäraselt argileivakõrvaseks. Baskin on, ütleme, ainulaadne, eks ole, unikaalne fenomen, temalaadset enam ei tule. Estraad pole tingimata surnud, eks ole, aga haiseb tihtipeale imelikult. Mis seal salata, estraadi ümbritsenud maailm on ka ammu muutunud, kikilipsus konferansjee mõjub kohatult, eks ole. Aga midagi seal siiski on, Joost ja Pärn, pealtnäha noored inimesed, aga närivad läbi, närivad läbi, ma ütleks. Satiir – see on kunst. Ega igaüks ei tee ära. Aga nemad teevad. Mine võta kinni, milles asi – hea lavastajanärv või tubli tekst või suurepärane paroodia/pastišš, aga teevad ära. Kui üldse mõni asi, tähendab, teeb au, siis tuleb seda ka tunnustada. Ega igaüks ei ole Baskin, eks ole. Seda uhkem, kui on kaks.

Veiko Märka (Eesti Päevaleht): “Baskin ehk Nalja põhivormid” on kui hoop estraadihuumori süvahoovustesse ja paljastab halastamatult žanri ebainimlikkuse.

Hedi-Liis Toome (Postimees): Saate “Su nägu kõlab tuttavalt” produtsendid võivad järgmise hooaja kaks esimest osalejat välja kuulutada. Nendeks on Katrin Pärn ja Janek Joost. Põhimõtteliselt võiks ka kogu saate eelarve kokku tõmmata, sest Pärn ja Joost teevad ilma kostüümi ja grimmita kõik numbrid ära, vaja on ainult parukaid ja prille – sedagi peamiselt efekti mõttes, sest tegelikult piisab ka näitlejate endi häälest ja füüsisest.

Alvar Loog (Sirp): Kuigi ma “Baskini“ kahe žanrimääratlusega eriti nõus ei ole, jään samal ajal ise hätta millegi sobivama väljapakkumisega. Paroodiate popurrii? Või ehk hoopis metaparoodia? Sest “Baskini“ dramaturgia on üles ehitatud rollidele, mille ainuvõimalik toimiv esitusviis on paroodiline.

Andres Maimik + Katrin Maimik (Eesti Ekspress): “Baskin ehk nalja põhivormid“ pole üksnes apoteoos eesti huumori suurmeistrile, vaid ka huumorialgkool – nali naljast, paroodia paroodiast, iroonia iroonia aadressil. See on uurimus naljameeste vastuolulistest suhetest võimu ja publikuga, nalja ühiskondlikust rollist, huumorimeele muutumisest läbi aegade. Nali ei ole midagi tõsikindlat, vaid ajas ja ruumis muutuv nähtus.

Mängivad
JANEK JOOST
KATRIN PÄRN

Autor, lavastaja, kunstnik ja muusikaline kujundaja
IVAR PÕLLU

Kostüümikunstnik
KRISTIINA PÕLLU

Valguskunstnikud
KARL MARKEN ja TAAVI TOOM

Esietendus
24. oktoober 2015 Tartu Uues Teatris

Piletid müügil
Piletimaailmas ja Piletilevis

Hind: 16/13€

Etendus on kahes vaatuses ja kestab
2 tundi 30 minutit

Lavastuse sündi toetavad:
EV Kultuuriministeerium
Tartu linn
Eesti Kultuurkapital
Kohvik Werner
Ecoprint
Avallone

Suu teeb magusaks Werneri kohvik aastast 1895

Muudetud: 20.04.2017, 16:42
Vaatamisi: 45

Video
Tagasi
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30