Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Eesti Kirjanduse Selts, Tartu loodusmaja

Lisa kalendrisse
Registreeru Registreeru
Galerii
Tutvustus

Esimeses seminaris sukeldume kohe mütoloogiasse ja usunditesse - milliseid kalu ja linde leidub eepostest, pühakirjast, müütidest? Kas teadsid, et kitšee maiade müütidest koosnevas jutustuses Popol Vuh mängib peaosa üks teatud "pajaro serpiente" - madulind?
Lisaks tutvustame tulevaid seminare, osalejad saavad end registreerida listi ning jagamiskausta, kuhu hakkavad ilmuma "kodused tööd".

Looduskirjeldus tuleb taas! Olete oodatud osalema inspireerivates seminarides, mille käigus saab igaüks tutvuda tuntud ja tundmatute looduskirjandustekstidega, kohtuda oma ala spetsialistidega, küsida keelel tulitavaid küsimusi, ja mis kõige olulisem, avaldada oma arvamust nii kirjandusest kui ka loodusest. Kuna eelmise seminarisarja käigus selgus, et ilukirjanduses tegutseb ootamatult palju kalu ja linde, võtame nad n-ö luubi alla. Millised kalad ja linnud esinevad tekstides enim? Kas need loomad on vaid taustal või on neil ehk olulisem, kandevgi roll?
Uurime, kas ilukirjanduse kasutusvõimalusi saaks laiendada! Seepärast on kutsutud kalastajad ja ornitoloogid, luuletajad ja prosaistid, ärimehed ja kirjandusteadlased, kes kõik pakuvad oma unikaalse vaate looduskirjeldusele ilukirjanduses. Kas ilukirjandus on vaid ilu jaoks? Mida arvavad spetsialistid?
Kõik osalejad on oodatud kaasa rääkima, tegu ei ole vaid ettekannetega. Seminarid on mõeldud kõikidele loodus- ja kirjandushuvilistele ning ka asjatundjatele, kes sooviksid mõtiskleda looduse, kirjanduse, looduskirjelduse võimaluste ja erinevate žanrite üle. Loetakse nii kodumaiseid kui ka maailmakirjanduse kuldvaramusse kuuluvaid tekstikatkendeid ning arutletakse nende üle ühiselt. Seminare juhib Kaisa Maria Ling.
Lisainfo: kaisamaria.de.la@gmail.com
Toimumisajad: 20.9, 27.9, 11.10, 25.10, 8.11, 22.11, 6.12, 31.01, 14.02, 28.02, 14.03, 28.03, 11.04
Korraldajad: Eesti Kirjanduse Selts ja Tartu loodusmaja.

Loe lähemalt: https://www.facebook.com/events/116688909041373/?ref=br_rs

Jaga
Korraldaja

Asutus: Eesti Kirjanduse Selts, Tartu loodusmaja
Aadress:
Kontaktisik: Kaisa Maria Ling
Telefon: 53454841
E-post: kaisamaria.de.la [at] gmail.com

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google