Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Jõululinn Tartu 2017 | Valgusküla

Tartu raekoja plats

Tartu raekoja plats vaata kaarti

P 03. dets 2017 | 17:00 - P 07. jaan 2018 +1 veel

Tasuta

Lisa kalendrisse
Galerii
Tutvustus

Tartu armastab jõule ja armastab traditsioone. Eriti tore, kui jõulutraditsioonid on väikese vimkaga. Kuidas näiteks meeldiks teile vaadata maailma läbi flamingoroosade prillide? Või läbi kuuseokkaroheliste?

Tartu armastab jõule ja armastab traditsioone. Eriti tore, kui jõulutraditsioonid on väikese vimkaga. Kuidas näiteks meeldiks teile vaadata maailma läbi flamingoroosade prillide? Või läbi kuuseokkaroheliste?

Tartu näeb saabuvate pühade ajal raekoja platsile kerkimas valgusküla. Valgusküla koosneb seitsmest suuremast ja pisemast klaaspaviljonist ning on üks nutikas vastuhakk üha kummalisematele, tihti läbimärgadele talvedele.

Raekoja platsil, traditsioonilises kohtumispaigas, hakkavad valgusküla paviljonides valgus ja soojus oma mänge mängima, toimetavad noored teadlased ja leiutajad omi asju ajada ning kutsuvad huvilisi õpitubadesse kaasa. Aeg-ajalt kohtutakse valguskülas heategevusmüügiks ja jõululaadaks, linnasüdamesse kolib osake Tartu botaanikaaiast, saab osta kuuma teed ja piparkooke või kohtuda mõnesaja rahvatantsijaga. Vahel toimub tuleshow, linnajänes Toivo loeb muinasjutte, toimuvad jõuluvanade talimängud, lapsed saavad põhupaviljonis pikutada ja kahest päris oma mõõtu klaasmajast rõõmu tunda.

Õhtuti süüdatakse ka paviljonides valgus. Eriti mõnus on valguskülas siis, kui sajab lörtsi. Kui ilm paremat palet näitab, saab nautida paviljonide vahele tekkivat mõnusat õueala koos istepinkide, karussellide, peaaegu päris puude ja elava tule pajaga.

www.joululinntartu.ee
www.facebook.com/JoululinnTartu
www.instagram.com/joululinntartu

Loe lähemalt: http://www.joululinntartu.ee

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: Tiigi seltsimaja
Aadress: Tiigi 11
Kontaktisik: Katrin Vask
Telefon: 5348 2682
E-post: Katrin.Vask [at] raad.tartu.ee
http://tiigiseltsimaja.tartu.ee

Alamsündmused
NimiKuupäevKellaaegAsukohtPilet
Tartu talvine tantsupäev 2017L 16. dets 201713:00 Tartu raekoja platsTasuta

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google