Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Teatrilavastus "Muutujad"

Eesti Rahva Muuseumi teatrisaal

Eesti Rahva Muuseumi teatrisaal vaata kaarti

N 28. sept 2017 | 19:00 - 21:30

Lisa kalendrisse
Mine ostma (13,00-20,00€) Mine ostma (13,00-20,00€)
Galerii
Tutvustus

28. septembril kell 19.00 etendub Tartus ERMi teatrisaalis tuntud soome kunstniku ja lavastaja Teemu Mäki lavastus “Muutujad”, kus viis inimest räägivad oma kogemusest seoses soo määratlemisega. Laval on nii transsoolised inimesed kui ka need, kes ei soovi üldse enda sugu määratleda.

Soomes kõneainet tekitanud dokumentaalne teatrilavastus “Muutujad” / “Transformations” tegeleb maskuliinsuse ümberkirjutamisega, naiselikkuse ja soolise mitmekesisuse teemadega. Lavastus tõstab õhku küsimuse, kes üldse võib defineerida sugu ja mis võivad olla sellise defineerimise tagajärjed?

Teemu Mäki, “Muutujate” lavastaja ütleb: “Inimesed ja ühiskonnad toimivad suuresti sugude baasil. Minu meelest on naiseks või meheks või kellekski kolmandaks olemise küsimus iga üksikisiku igapäevases elus ülioluline. Mõned reageerivad määratud soorollidele kohandumise teel, teised aga tõstavad mässu ja loovad endale uusi võimalusi, taasluues iseennast.”

“Muutujate” peaosas on Helsingis tegutsev stand-up koomik Jamie MacDonald. Jamie on Kanada päritoluga transsooline mees, kes etenduse vältel kõige põhjalikumalt oma soovahetamise loo avab.

Lavastus selgitab erinevaid mõisteid sugude duaalses maailmas. Selgub, et kaks sugu ei ole ilmselgelt piisavad määratlemaks inimesi sellena, kes nad tegelikult on. Valdavalt tunnustatakse nais- ja meessugu, samal ajal kui äärealadel olevatele inimestele saab osaks diskrimineerimine, alavääristamine ja füüsiline vägivald. Näiteks on USAs uuringute kohaselt iga 500s inimene transsooline ja Soomes alustab aastas soovahetusprotsessi 400 inimest.

Pärast 28. septembri etendust toimub ka avatud diskussioon osalejate, publiku ja valdkonna esindajate vahel.

Loe lähemalt: http://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/show/muutujad-transformations-217041/

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: MTÜ Vaba Vorm
Kontaktisik: Piret Jaaks
Telefon: 5085255
E-post: piret.jaaks [at] gmail.com

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google