Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Viljandi Fotoringi näitus “Minimalism”

Physicumi galerii

Physicumi galerii vaata kaarti

K 07. veebr 2018 | 17:00 - T 06. märts 2018 | 19:00

Tasuta

Lisa kalendrisse
Galerii
Tutvustus

MTÜ Viljandi Fotoring ühendab fotohuvilisi, kelle kooskäimine sai alguse aastal 2008. Näitusel esinevad oma “minimalistlike” fotodega Kaisa Kass, Kaja Tammesalu, Õie Pak, Mirko Miilits, Raul Kukk, Madis-Siim Kull, Rait Killar ja Meelis Heli. Valiku koostas Viljandi Kunstikooli fotograafia õpetaja Jaanus Siim.

MTÜ Viljandi Fotoring ühendab fotohuvilisi, kelle kooskäimine sai alguse aastal 2008. Oma loomingut tutvustavad ringi liikmed regulaarsetel näitustel Viljandi Uku Keskuse klaasgaleriis (kaks näitust aastas) ja Viljandi spordihoones asuval fotoseinal (ekspositsioon uueneb üheksa korda aastas). 2016 aasta veebruaris oli ringi liikmete väljapanekuga “Elu nagu malemäng” võimalik tutvuda ka Physicumi galeriis.
Mis on minimalism? Wikipeedia ütleb: Minimalism on stiil, vool ja suund kunstis, kirjanduses, muusikas ja arhitektuuris, mille iseloomulikuks tunnuseks on võimalikult vähene kaunistuste, ilustuste ja detailide kasutamine ning keskendumine ainult hädavajalikule.
Mis on minimalism fotograafias? Eelkõige iseloomustab seda väljend "less is more", vähene detailide ja ilustuste kasutamine, oluline tugev kompositsioon, joonte kasutamine, mustrid, geomeetrilised vormid, negatiivne ruum, kontrastsed värvid, kontrastsed ideed.
Loodame, et väljapanek suudab vaatajatele mingilgi määral näidata, et lihtsuses peitub võlu. Kaheksa fotoringi liikme esitatud töödest tegi valiku Viljandi Kunstikooli fotograafia õpetaja Jaanus Siim ja valikusse jõudsid Kaisa Kass, Kaja Tammesalu, Õie Pak, Mirko Miilits, Raul Kukk, Madis-Siim Kull, Rait Killar ja Meelis Heli oma fotodega.
Näituse valmimist on toetanud Viljandi linn, Eesti Kultuurkapital, ostakatel.ee ja Suure-Jaani vald.
Avamine 7.2.18 kell 17. Näitus on vaadatav tööpäevadel kl 9-19

Loe lähemalt: http://www.fotoring.net/

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: TÜ füüsika instituut
Aadress: W. Ostwaldi 1, 50411 Tartu
Kontaktisik: Jaak Kikas
Telefon: 5116462
E-post: jaak.kikas [at] ut.ee
https://www.fi.ut.ee/et

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google