Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Individuaalõpe: tehniline joonestamine

täiskasvanud

SA Tartu Rahvaülikool

17. jaan 2022 - 31. mai 2022

€660,00

Google Meet | Vaksali 7, 50410 Tartu

Registreeru Registreeru
Galerii
Tutvustus

Koolitusel omandab osaleja joonestamise põhireeglid ja joonestusvõtted läbi eskiiside loomise.

Koolitus toimub veebikeskkonnas Google Meet.

Koolitusaeg kokkuleppel Kersti Kohtla kersti@rahvaylikool.ee

Eskiis on joonisetüüp, mis valmistatakse ilma joonlaua ja sirklita, kuid enamvähem mõõtkavas ja õigete proportsioonidega ning kõikide joonestusnormide kohaselt.

Kursuse käigus omandavad osalejad läbi eskiisimise ka tehnilise joonestamise põhitõed. Inimene õpib kõige paremini läbi oma kogemuse ja kuna eskiiside tegemine võtab vähem aega kui korrektse joonise tegemine, siis on võimalik sama ajaga rohkem kogeda ning mõista.

Koolitusele ootame tootmise ja tootearendusega seotud valdkondade töötajaid, kellel on vaja või kes soovivad 3mõõtmelisi objekte 2mõõtmeliselt kirjeldada. Sihtgrupp on oskustöölised, kellel tarvis joonised lugeda või ettevõttesiseselt tootmisinfot edastada.

Koolitus toimub veebikeskkonnas Google Meet. Koolitaja saadab 15 minutit enne algust lingi, millega saate koolitusega liituda. Vajalik on hea internetiühendus (video striimimiseks). Soovitatav on mikrofoni olemasolu, (selle puudumisel saab heli ka nutitelefoni teel edastada); lisamonitori olemasolu (pole tingimata vajalik).

Õppetöö kogumaht on 24 tundi, millest iseseisvat tööd 8 tundi.

Õpetusega taotletakse, et õppija omandab joonestamise põhireeglid ja joonestusvõtted. Koolituse teemaderingi (eskiis/joonise vormistamine, vaated, lõiked, lihtsustused, mõõtmestamine, tolerantsid) käsitletakse paralleelselt-vajaduspõhiselt kogu kursuse jooksul.

Kursusel osalejad kasutavad enda arvutit. Pliiatsid (ideaalis 2B ja HB, aga saab ka ühe pliiatsiga hakkama), teritaja, kustukumm, A4 joonestuspaberid.

Loe lähemalt: https://rahvaylikool.ee/koolitused/7024/kursus/

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: SA Tartu Rahvaülikool
Aadress: Vaksali 7, Tartu
Kontaktisik: Relika Tarend
Telefon: 7361537
E-post: relika [at] rahvaylikool.ee
http://www.rahvaylikool.ee

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google