Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Tartu 2024
  • Põhiprogramm
  • Kogukond
  • Tartu 2024
  • Põhiprogramm
  • Kogukond

Avasta Emajõgi! Looduslodja jõhvikaretk Emajõe suudmesse

Emajõe Suursoo Kantsi lõkkekoht

vaata kaarti

L 05. okt 2024 | 11:00 - 15:30

12 - 25 €

Oktoobrikuine retk mööda ürgse Emajõe-Suursoo sügisest jõge viib allavoolu Peipsi järveni ja teeb jõhvikapeatuse Emajõe suudmes Praagal, et korjata endale talveks vajalikke vitamiine. Tule avasta Emajõe veemaailma!

JÕERETKEDE SARI „AVASTA EMAJÕGI“ 2024

Seilame läbi ürgse Emajõe-Suursoo mööda sügisest jõge allavoolu, piilume põgusalt Peipsi järve ja seejärel põikame jõhvikale, et korjata endale talveks vajalikke vitamiine. Looduslodja jõhvikaretke alustame-lõpetame RMK Kantsi lõkkekoha juurest. Jõhvikakorjamise peatuse teeme Emajõe suudmes Praaga külas – seal ei pea jõhvikateni väga pikalt kõndima. Korjamispeatuseks arvestame umbes tunni. Praaga on ainuke mandriküla Eestis, kuhu pääseb vaid veeteed mööda. Koos meiega seikleb loodusgiid, kes pajatab lugusid laevast ja kaldapealsest elust. Lodjal pakume teed ja kohvi (sisaldub hinnas). Võta kindlasti kaasa marjakorvid ning pane jalga kõrgema säärega kummikud. Oma piknikukraam võib ka ühes olla. Retke kestus kokku 4,5 tundi, Tartust sõidab autoga Suursoo Keskusesse pool tundi.

Tartumaa Arendusseltsi eestvõttel toimuv jõeretkede sari kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi ning seda toetab Lõuna-Eesti kogukonnaprogramm koos Leader tegevusgruppidega.

Tule seikle ja avasta Emajõe veemaailma!

Loe lähemalt

EST
Asutus:
MTÜ Emajõe Lodjaselts koostöös Tartumaa Arendusseltsiga
Aadress:
Ujula 98 Tartu 51008
Kontaktisik:
Linda Saare
Telefon:
+372 551 8386
E-post:
E-post
Veebileht:
https://www.lodi.ee