Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Tartu 2024
  • Muusika
  • Põhiprogramm
  • Tartu 2024
  • Muusika
  • Põhiprogramm

Balti ja Eesti Muusika Päevad: Eesti Filharmoonia Kammerkoor

Tartu Pauluse Kirik

vaata kaarti

R 03. mai 2024 | 19:00 - 20:30

Mine ostma (15 - 50 €)

Eesti Filharmoonia Kammerkoor (EFK) on kahtlemata üks tuntum Eesti muusikakollektiiv kogu maailmas. Tänavusel festivalil pakub EFK kuulajatele puudutava muusikaelamuse, mis toob kokku esiettekanded ning uuemad helitööd Balti riikide heliloojatelt. Koori kõla rikastab sel õhtul ka live-elektroonika. Dirigeerib MAI SIMSON.

Eesti Filharmoonia Kammerkoori esituses tuleb Mai Simsoni juhatusel ettekandele Krõõt-Kärt Kaevu värske uudisteos, kõlavad ka läti ühe hinnatuma helilooja Krists Auznieksi kooriteos «Sensus», palju rahvusvahelist tähelepanu pälviva leedu helilooja Justė Janulytė «Iridescence» ning Maria Kõrvitsa poeetiline ööpilt «Night. O you …». Pühakirja kujunditesse süvenemiseks pakub võimaluse helilooja Marianna Liik, kellelt kõlab psalmitekstidest kantud põneva kõlaga teos.

KAVAS:
Krists Auznieks ― Sensus (2020)
Justė Janulytė ― Iridescence (2023)
Maria Kõrvits ― Night. O you … (2020)
Marianna Liik ― Psalm 38, 39 (2020)
Krõõt-Kärt Kaev ― Uus teos (2024) (ESIETTEKANNE)

Eesti Muusika Päevad (EMP) on vanim järjepidevalt toimuv nüüdismuusika festival Eestis, millest on aastakümnete jooksul kujunenud vaieldamatult olulisim väljund Eesti heliloojatele, uuemale heliloomingule ja selle kasvule. Ainulaadseks teeb festivali EMPi tellimusel valminud Eesti heliloojate esiettekannete rohkus.

Tartu kultuuripealinna aastal liitub festival Eesti Muusika Päevad kolme lähiriigi muusikat ühendavaks festivaliks Balti ja Eesti Muusika Päevad, mis toimub 2024. aastal esmakordselt täies mahus Tartus. Kümne päeva jooksul leiab aset ligi 15 sündmust alates klassikalistest kontsertidest kuni eksperimentaalsemate projektideni, mis seovad erinevaid kunstivorme.

Lisaks tunnustatud Eesti tippkollektiividele ootame esinejaid nii Lätist, Leedust kui ka Soomest. Balti ja Eesti Muusika Päevade eesmärkideks on tuua publikuni arvukalt esiettekanded, tutvustada Baltimaade põnevaimat nüüdismuusikat ning olla ka koostööd võimaldav platvorm valdkonna professionaalidele.

Festival Balti ja Eesti Muusika Päevad on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Loe lähemalt

EST ENG GER
Asutus:
Eesti Heliloojate Liit
Kontaktisik:
Taavi Hark
Telefon:
56292777
E-post:
E-post
Veebileht:
https://www.helilooja.ee/