Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Teater
  • Muu
  • Teater
  • Muu

“CARMEN” Paide Teater ja Must Kast

Teater Vanemuine, väike maja

vaata kaarti

E 29. aprill 2024 | 19:00

Mine ostma

Etendus jääb 20. detsembril ära!
„Üks vale samm sind hauda viib", nõnda kõlab lause Paide Teatri ja Musta Kasti „Carmeni" lavastusest.
Peame kahetsusega teatama, et näitleja luumurru tõttu jäävad ära kõik enne jõule toimuma pidanud „Carmeni" etendused.
Lavastuse "CARMEN" Tartu 20.12 etenduse uus aeg on 26. jaanuar kell 19.00!
* Kui uus kuupäev Teile sobib, siis saate tulla juba olemasoleva piletiga saali ka jaanuaris
* Kui see kuupäev ei sobi, siis pakume välja ka võimaluse vahetada piletid 23. jaanuaril Paide Muusika- ja Teatrimajas toimuva etenduse vastu. Ps. Palume vahetuse soovist teada anda 30. detsmebriks 2020 aadressil [email protected]!
* Kui kumbki variant ei sobi, siis on võimalus piletid tagasi osta. Selle jaoks palume kirjutada [email protected], kirja sisus märkida enda tellimusenumber. Tavapileti omanikud saavad enda piletid tagastada/ümber vahetada kõikides Piletilevi müügipunktides, v.a Circle-K teenindusjaamad. Tagasiost on avatud kuni 30.12.20.
Paide Teater ja Must Kast

“Carmen” on Georges Bizet´ 1875. aastal loodud ooper, mis põhineb Prosper Mérimée samanimelisel novellil. Esietendusel vilistati teos välja ja kriitikud andsid sellele hävitavaid hinnanguid. Kolme kuu pärast Bizet suri, nägemata kunagi reaalsust, kus “Carmen” kõlab igapäevaselt ooperilavadel ja dušikabiinides üle maailma.

Peeter Volkonski, Paide Teatri ja Musta Kasti “Carmen” pöördub tagasi juurte juurde, pannes nii näitlejad kui publiku tundmatusse olukorda. Mis juhtub, kui ooperit esitavad draamanäitlejad, kellel puudub klassikalise laulu kool ja kellest mõned ei pea rangelt võttes viisigi? Ajal, kui tantsuetendusi teevad inimesed ilma traditsioonilise balletikoolita, ei tohiks see iseenesest olla probleem, kuid siiski?

“Carmen” on lugu kirgedest ja saatusest, inimestest, kes ei saa teha kuidagi teisiti sellest, nagu nad just teevad. Kõrva taha võib panna, et samast räägib oma originaalversioonis ka vanas Indias loodud lauamäng “Tsirkus”, kus täringut visates võib niisama kergelt tippu tõusta kui põrmu langeda. Mõelgem siis Volkonski lavastusestki kui rändtsirkuse etteastest Bizet´ muusikale.

 

Loe lähemalt

Asutus:
Teater Vanemuine
Aadress:
Vanemuise 6, 51010 Tartu
Kontaktisik:
Teater Vanemuine
Telefon:
+372 744 0165
E-post:
E-post
Veebileht:
https://www.vanemuine.ee/