Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Eesti Muusika Päevad

Tartu

Tartu vaata kaarti

K 26. aprill 2023 | 00:00 - P 07. mai 2023

Mine ostma (0 - 25 €) Mine ostma (0 - 25 €)
Galerii
Tutvustus

Eesti Muusika Päevad leiab aset 26. aprillist kuni 7. maini nii Tartus kui Tallinnas, festivali kunstilised juhid on Helena Tulve, Timo Steiner ja Märt-Matis Lill.
Festivali teemadeks on Hing ja Vaim.

Pealinnas kulgeb selleaastane festival hinge ja hingamise lainel. Saabud hingetuna kuulama. Nagu ikka, hing elatust paelaga kaelas. Hingeldad, tõmbad hinge, valmis ühiseks kogemiseks, ühiseks hingamiseks (ja valmis segajatel hinge seest sööma). Kuulad ihu ja hingega. Kuulamine on hingamine. Hinged kohtuvad kontserdipaigas, tulevad ühiselt kuulama, ühiselt mängima, ühiselt hingama. Hoiame hinge tagasi esimese aimatava heli põnevuses.

Tartu festivalil on fookuses vaimu teema. Ühest küljest seepärast, et just vaim on midagi, mis Tartuga seostub koheselt. Tartu on vaimupealinn ning koht kus vaimu saab nii toita kui ka vabaks lasta. Ja muidugi Tartu on vaimustav koht nii kohalike kui külaliste jaoks. Üritame mõista, mida "vaim" endas veel kätkeb? Mis on selle ajalugu lääne kultuuri- ja mõtteloos ning teisalt soome-ugri maailmapildis? Mis vahe on hingel ja vaimul? Nende teemadega juhatame otsapidi sisse ka järgmise aasta festivali, mis toimub tervikuna ülikoolilinnas.
Festivalil leiab 11 päeva jooksul aset 18 sündmust Tallinnas, Laulasmaal ja Tartus, ettekandele tuleb 22 Eesti helilooja uudisteost Eesti tippkollektiivide esituses. Festivalil astuvad üles Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Tallinna Kammerorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Ansambel U:, Eesti Elektroonilise Seltsi Ansambel, EMTA Sinfonietta, Tallinna Uue Muusika Ansambel, M4GNET kvartett, Talvi Hunt, Tarmo Johannes, Torupilliorkester, Taavi Kerikmäe ja Anna-Liisa Eller, Iris Oja ja ansambel, Garth Knox jt.

Loe lähemalt: https://www.eestimuusikapaevad.ee/

Asukoht kaardil
Korraldaja

Asutus: Heliloojate Liit
Kontaktisik: Katrin Tegova
Telefon: +37256502721
E-post: E-post
https://www.eestimuusikapaevad.ee/

Jaga