Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Elīna Vītola isikunäitus

Kogo galerii

Kogo galerii vaata kaarti

K 19. sept 2018 | 12:00 - R 19. okt 2018 | 19:00

Tasuta

Lisa kalendrisse
Galerii
Tutvustus

Olete oodatud Elīna Vītola näituse “Maalikunsti ja argielu ühised probleemid: kräppstraktsioon” avamisele teisipäeval, 18. septembril kell 18.00. Tegemist on Läti kunstniku esimese soolonäitusega Kogo galeriis ning Eestis. Näitus jääb avatuks 19. oktoobrini.

Elīna Vītola on õppinud maalikunsti ning elab ja töötab Riias. Maal, maalilisus ja selle ühendamine argielulise triviaalsusega on Vītola loomingus kesksel kohal. Kunstnik läheneb värvidele, objektidele ning maalimisele pigem kontseptuaalses võtmes, esitades humoorikaid küsimusi selle ainese, tehnika ja materjali kohta. Vītola on märkinud, et teda huvitab kunst ja konserveeritud puuviljad – mis ongi võtmefraas tema teoste lahti mõtestamisel.

Pealkirjas “Maalikunsti ja argielu ühised probleemid: kräppstraktsioon” esinev mõiste “kräppstraktsioon” on sünonüüm zombie-formalismile ning tähistab abstraktse kunsti taaselustumist. Käesolev näitus on uusim peatükk Vītola 28 aasta pikkuses uurimustöös “Kuidas saada kunstnikuks?”. Näitus koosneb erinevatest katsetustest leida lahendusi probleemidele, mis kunstniku igapäevaelus ja maalimise protsessis ette tulevad. Üritades leida viisi, kuidas kunstnikuna edu saavutada, uurib Vītola erinevaid kunsti ja kunstnikke puudutavaid stereotüüpe, püüdes seeläbi demüstifitseerida tervet maaliprotsessi.

Näitust toetavad: Eesti Kultuurkapital, Tartmus, A. Le Coq

Loe lähemalt: https://www.facebook.com/events/329127694330531/?notif_t=plan_user_invited&notif_id=1536752761722342

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: Kogo galerii
Aadress: Kastani 42, 50410 Tartu
Kontaktisik: Liina Raus
Telefon: +372 5577592
E-post: brigit.arop [at] gmail.com
https://www.kogogallery.ee

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google