Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Tartu 2024
  • Põhiprogramm
  • Kogukond
  • Muu
  • Tartu 2024
  • Põhiprogramm
  • Kogukond
  • Muu

Emotsioonide Kaleidoskoop

Autovabaduse puiestee

vaata kaarti

R 19. juuli 2024 | 14:00 - 18:00

Tasuta

Emotsioonide Kaleidoskoop - MTÜ Ukraina Maja ja Tartu ukrainlaste vaimse tervise ja koosloomeprojekt, mille kuraator on Viktoria Berezina. Vaimsele tervisele pühendatud kunstiobjekti esitletakse 2024. aasta suvel Tartu kesklinnas. Esitlusssündmuse osa on vaimse tervise, kunstiteraapia ja ukraina pärimuskunsti teemaline töötuba.

Keerulised ajad kutsuvad esile erinevaid ja sageli vastandlikke emotsioone. Kuidas nendega toime tulla, neid mõista ja neid väljendada? Neile küsimustele otsib vastuseid MTÜ Ukraina Maja ja Tartu ukrainlaste projekt Emotsioonide Kaleidoskooop. Selle kuraator on Viktoria Berezina, Ukraina kunstnik, kelle valu ja lootust täis kirju nii okupeeritud Hersonist kui elust pagulasena Tartus on lugenud paljud.

Alates venemaa täiemahulisest sissetungist Ukrainasse on tuhanded kodust lahkuma pidanud ukrainlased leidnud peavarju Eestist. Paljud neist peavad oma elu üles ehitama nullist. Ehitama üles kodu, karjääri, suhtlusringkonna ja identiteedi. See on raske. Eriti, kui sõda jätkub. See nõuab uusi oskusi, uusi ellujäämiskunste, emotsionaalset intelligentsust ja vaimset vastupidavust.

Aastatel 2023-2024 korraldatakse projekti Emotsioonide Kaleidoskoop raames seeria Tartu ja Lõuna-Eesti ukrainlaste kohtumisi, millel julgustatakse osalejaid oma emotsioone ja tundeid väljendama. Kohtumisi juhendab spetsialist, kes tutvustab võtteid keeruliste tunnetega toimetulekuks, nende väljendamiseks ja enese toetamiseks. Nende vestluste käigus loome ühtlasi oma kätega kunstiobjekti - kangatükkidest emotsioonide kaleidoskoobi.

Kunstiobjekt valmib osalejate valitud värvides, et väljendada erinevaid emotsioone, jutustada isiklikke lugusid ja anda ukrainlastele linnas inimlikku, tundlikku ja kunstilist nähtavust ning kaasata teisi tartlasi suurde dialoogi.

Nagu kaleidoskoobis, mis on osalejate jaoks lapsepõlvest pärit nostalgiline mänguasi, võtame ka selles projektis piltlikud teravad klaasikillud, terve hulga erinevaid emotsioone, ning ühendame need millekski uueks ja ilusaks, mis teeks rõõmu erinevatele inimestele.

Selle projekti finaalina esitletakse valminud kunstiobjekti 2024. aasta suvel Tartu kesklinnas. Osa esiltusest kui avalikust sündmusest on vaimse tervise töötuba. Selle käigus:

läbime näituse kuraatorituuri raames ja tutvume Emotsioonide Kaleidoskoopiga ning Tartu ja Lõuna-Eesti ukrainlaste lugudega;
räägime oma tunnete väljendamisest ja õpime tehnikaid ärevusega toimetulemiseks, segaste tunnete mõistmiseks ja erinevate meeleoludega toimetulekuks;
osaleme tekstiilikunsti ja ukraina pärimuskunstiga seotud kunstiteraapilistes töötubades.

Üritus toimub inglise keeles, kuid vajadusel abistame osalejaid ka eesti ja ukraina keeles. Tekstiili, niitide ja värvide kaudu enda väljendamisel on keelebarjäär madalam, samuti puuduvad sündmusel vanuse-, soo- ja muud piirangud.

Projekt "Emotsioonide Kaleidoskoop" on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Loe lähemalt

|
EST ENG UKR
Asutus:
Ukraina Maja MTÜ
Kontaktisik:
Olena Solohub
Telefon:
58177760
E-post:
E-post