Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

ERMi veebituur postiajaloo kogude väljapanekul ERMi avatud hoidlas

Eesti Rahva Muuseumi koduleht

Eesti Rahva Muuseumi koduleht vaata kaarti

R 07. mai 2021 | 00:00 - P 31. dets 2023 | 23:55

Tasuta

Galerii
Tutvustus

ERMi produstent Eve Aab tutvustab püsinäituse "Kohtumised" avatud hoidlas 6. detsembrist 2018 kuni 3. märtsini 2021 avatud olnud postiajalookogude väljapanekut "Postiljoni oodates".

Sidepidamine on ajaloos olnud tähtsal kohal nii riiklikul kui ka isiklikul tasandil. Kirja saates ei ole kunagi pidanud mõtlema, kas post ikka töötab – olgu siis valitsuse vahetus, sõda või hoopis meri jäätunud – post liigub ikka. Inimesed on alati tundnud ootust näha postiljoni, kes ulataks kas erakorralise telegrammi, kirja rindel viibivalt kallimalt, kingipaki, postkaardi kaugelt maalt või lemmikajakirja värske numbri. Postiljon on alati oodatud, ka täna.

Eesti püsinäitusel "Kohtumised" asuvas avatud hoidlas oli 64 stendil välja pandud valik ERMi postiajalookogust, sh eelfilateelia kogu, tervikasjad erinevatest perioodidest, PAROde ehk Punase Risti kaartkirjade täiskollektsioon, sõja-aastate välipost jpm. Eksponaatidest väärivad esiletõstmist kindlasti ERMi postikogu vanim kiri aastast 1596 ning Gustav II Adolfi kaks kirja aastatest 1614 ja 1615. Esemekogust olid välja pandud mitmed sidepidamisvahendid telefonidest frankeerimismasinateni ning postiljoniametit iseloomustavatest esemetest erinevad vormiriietused ja postikotid, jalgratas ja postipasun.

Loe lähemalt: https://www.erm.ee/et/content/veebituur-postiajaloo-kogud

Asukoht kaardil
Korraldaja

Asutus: Eesti Rahva Muuseum
https://www.erm.ee

Jaga