Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

placeholder

ERMil on külas Wiedemanni keeleauhinna laureaat Peeter Päll

Eesti Rahva Muuseum

Eesti Rahva Muuseum vaata kaarti

N 23. märts 2023 | 14:00 - 15:30

Tasuta

Galerii
Tutvustus

Neljapäeval, 23. märtsil kell 14 esineb Peeter Päll ERMi Jakob Hurda saalis ettekandega „Keelekorraldus – kas mitme tundmatuga võrrand?“ Vastset laureaati tutvustab 2022. aastal keeleauhinna pälvinud Mare Koit.
Peeter Pällile pühendatud näitus on ERMi raamatukogus avatud alates 14. märtsist.

Kõik huvilised on oodatud kuulama Peeter Pälli loengut.

Valitsus otsustas anda Wiedemanni keeleauhinna Peeter Pällile tema järjepideva ning väärtusliku panuse eest eesti keele, kultuuri ja identiteedi kindlustamisse nimeuurija ja keelekorraldajana.
Haridus- ja teadusminister Tõnis Lukas õnnitles ja tänas laureaati. „Tänu Peeter Pälli pikaaegsele tööle on eesti kirjakeele normi ja nimemaastiku eest järjepidevalt hoolt kantud,“ ütles ta.

Peeter Päll on pühendunud kohanimede uurimisele, tänu millele on tagatud Eesti ja maailma kohanimede süsteemne kirjaviis ja korrastatus. Ta on koostanud Eesti kohanimeandmebaasi (KNAB) ning teisi põhjalikke kohanimede teatmeteoseid, kust leiab põhivasted paljudes keeltes, sealhulgas ajaloolised nimed, nimede häälduse ja asukohaviited. Koos Marja Kallasmaaga on Peeter Päll toimetanud „Eesti kohanimeraamatu“ (2017). Praegu tegeleb ta „Eesti perekonnanimeraamatu“ koostamisega.

Peeter Päll on nimeekspert, kelle teadmised ja nõuanded on kõrgelt hinnatud. Keelekorraldajana väärib ta esiletõstmist õigekeelsussõnaraamatu toimetajana ning professionaalse keelenõu jagajana.
Aasta tagasi määrati Wiedemanni keeleauhind Mare Koidule, esimesena sai selle 1989. aastal Henn Saari.

Allikas: Haridus- ja Teadusministeerium

Loe lähemalt: https://www.erm.ee/et/wiedemanni-auhinna-laureaadi-loeng-23-03-2023

Asukoht kaardil
Korraldaja

Asutus: Eesti Rahva Muuseum
Aadress: Muuseumi tee 2, Tartu
Kontaktisik: Eesti Rahva Muuseum
Telefon: +372 736 3051
E-post: E-post
https://www.erm.ee

Jaga