Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Koolitus
  • Arvutiõpe
  • Kunst
  • Tööalane
  • Koolitus
  • Arvutiõpe
  • Kunst
  • Tööalane

Fotograafia ABC – põhitõed ja kaamera käsitlemine

Tartu /Zoom

vaata kaarti

T 01. okt 2024 | 10:00 - N 31. okt 2024 | 14:00 +1 veel

Koolituse eest on võimalik maksta ka osamaksetena.

Mine ostma (114 €)

Fotograafia baaskoolitus annab sulle teadmised fotograafia põhitõdedest ja oskuse neid praktilises pildistamises ka kasutada. Õpid tundma oma kaamera hingeelu ning võimalusi!

Kindlasti olete märganud, et Teie kaameral on küll palju funktsioone ja võimalusi, kuid see tekitab ka piisavalt segadust.

Arvatakse, et mida rohkem „erinevaid võimalusi“, seda parem ja „professionaalsem“ on kaamera, tegelikult on pigem vastupidi – mida professionaalsem on kaamera, seda vähem on asjatuid režiime. Mõni pilt õnnestub paremini, mõni halvemini – on kas liiga hele või liiga tume, udune või on värvitoon vale. Tahaks aga saavutada korralikku, ühtlast taset!

Selleks, et erinevates valgusoludes teha ilusaid fotosid, ei ole vaja paksust juhendist pähe õppida informatiivset müra, vaid selgeks saada oluline. Areng väga hea foto saavutamiseks algab kaamera tundmaõppimisest ja taltsutamisest.

Fotograafia baaskoolitus aitab süsteemselt omandada fotograafia alused, et mitte jääda sõltuma kaamera otsustest pildistamisel, mis aegajalt on õiged, kuid sageli mitte.

* Mida saab teha erinevate nuppudega kaameral – ava, säri, ISO, valgebalanss, histogramm, jpg , RAW, autofookusrežiimid jm.
* Kuidas seadistada oma kaamerat vastavalt oma soovidele ja vajadustele?

Võta kaasa oma kaamera ja vaatleme neid mõisteid paralleelselt sinu kaameraga. Hea uudis on see, et fotograafia ei ole mingi raketiteadus. Tegelikult on see praegusel digiajastul üllatavalt lihtne – algaja fotohuviline saab lõputult proovida ja näeb tulemust kohe oma aparaadi ekraanil. Fotograafia põhitõdedest saab aru igaüks, kes vähegi soovib.

Õpetame

+ Kaamera käsitlemine
+ Valgetasakaal, ava (teravussügavus), säri ja ISO (valgustundlikus)
+ Kaamera režiimid ja funktsioonid. Pildiformaadid.
+ Valgus – mida arvestada, kuidas kasutada ja kontrollida. Pildistamine erinevates oludes (toas, õues, hämaras)
+ Praktiline pildistamine ja analüüs

Fotograafia baaskoolitusel osalemiseks ei pea olema eelteadmisi ja kogemust fotograafia valdkonnas. Kursusele tulijal peaks olema peegelkaamera, hübriidkaamera või sarnaste võimalustega kompaktkaamera.

Loe lähemalt

EST
Asutus:
NORT Koolitus
Aadress:
Vaksali 17a, Tartu
Kontaktisik:
Sirli JÄrviste
Telefon:
7428000
E-post:
E-post
Veebileht:
https://www.nort.ee
Nimi Kuupäev Aeg Asukoht Pilet
Fotograafia ABC – põhitõed ja kaamera käsitlemine E 02. sept 2024 10:00 Tartu 114 €