Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Gruusia Suhišvili ballett

Vanemuise Kontserdimaja

Vanemuise Kontserdimaja vaata kaarti

N 31. okt 2019 | 19:00 - 21:10

Lisa kalendrisse
Mine ostma (25,00-59,00€) Mine ostma (25,00-59,00€)
Galerii
Tutvustus

Kaheksas maailmaime – nii on rahvusvaheline press ristinud Suhišvili ansambli.

Ansambli repertuaaris on Gruusia rahvaste tantsud ja teatraliseeritud süžeelised etendused Gruusia rahvapillide saatel.

Eestis ootab publikut enneolematult suurejooneline etendus: laval on 60 tantsijat ja orkester, sajad kaunid kirevad kostüümid ning viiskümmend eksklusiivset saablit.

Kuulus Gruusia kollektiiv – Suhhiśvili-nimeline rahvuslik rahvatantsu ansambel – asutati aastal 1945 abielupaari Iliko Suhhiśvili ja Nino Ramiśvili poolt.

See oli Gruusias esimene professionaalne ansambel. Enne selle asutamist rahvatantsu praegusel kujul ei eksisteerinud, aga tänu perekond Suhhiśvilile hakkas rahvatants arenema.

Juba 1984. aastal tiirutas kollektiiv edukatel külalisetendustel Euroopas. Neid nimetati juba siis „maailma kaheksandaks imeks“. Tänapäeval juhatab tuntud kollektiivi kolmas põlvkond koreograafide dünastiat.

Alguses kuulus truppi 35 inimest, nüüd on külalisetendustel juba 100 tantsijat.

Praegused balletitrupi juhid püüavad muuta kontserdiprogrammi kaasaegsemaks, kuid põhinumbriks on endiselt jäänud tants varvastel – Gruusia kultuuri üks sümboleid.

Gruusia rahvatantsu ansambel on teinud oma ajaloo jooksul rohkem kui 200 rahvusvahelist turneed, läbi on sõidetud viis kontinenti ja 88 riiki, andes maailmalavadel umbes 10 000 kontserti ligikaudu 50 miljonile pealtvaatajale. 1988. aastal kuulutati nende neljanädalased külalisetendused Broadway´l „hooaja parimaks show´ks“. Austraalias ülistati Gruusia tantsijaid lausa „kaheksanda maailmaimena“, ning teatris „La Scala“ tõusis eesriie pärast nende etendust 14 korda.

Loe lähemalt: https://www.piletilevi.ee/est/piletid/teater/ballett/gruusia-suhisvili-ballett-nacionalnyj-balet-gruzii-suhishvili-62832/

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: Miristina Production Group
E-post:
https://www.facebook.com/MiristinaProductionGroup/

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google