Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Tartu 2024
  • Põhiprogramm
  • Teater
  • Muu
  • Tartu 2024
  • Põhiprogramm
  • Teater
  • Muu

Halva ende linnud / Tartu Uus Teater / Tartu 2024

Tartu Uus Teater

vaata kaarti

R 20. sept 2024 | 19:00 +1 veel

Mine ostma (18 €)

Lavastus “Halva ende linnud” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. Lavastuse LGBTQ+ kogukonda adresseeriv fookus haakub Tartu 2024 kunstilise kontseptsiooniga Ellujäämise Kunstid, kus teadmistel, oskustel ja väärtustel nagu “Omapärasus” ja “Koosloovus” on kanda keskne roll.

“Halva ende linnud” on lavastus, mis tõstatab küsimusi kväär-keha medikaliseerimise kohta. Millised on kväär-kogukonna võimalused enda identiteedi kujundamisel, kui seda mõjutavad tugevalt nii meditsiini valdkond kui popkultuur? Diagnoositud HIV-positiivseks uurib kunstnik erinevaid rolle, mida temalt eeldatakse nii ühiskonnas laiemalt kui LGBTQ+ kogukonnas. Lavastus analüüsib teaduse ja isikliku identiteedi vahele tekkivaid pingeid ja konflikte heteronormatiivsetes kontekstides, mis põhinevad nii autori kogemusel kui kväär-ajalool. “Halva ende linnud” on Corentin JPM Leveni teine soololavastus, mis on valminud koostöös Ann Mirjam Vaikla, Kim Reenskaugi ja Ulf Nilsengiga.

Selles visuaalses lavastuses põimuvad mälestused ja unelmad, mille tulemusena sünnib ruum, kus kohtuvad kivisse raiutud monument ning mälestamise kõrvulukustav vaikus. Ruum, kus kohtuvad teaduslik lähenemine ja enesemääratlemise potentsiaal.

Kestvus: 60 minutit.

Corentin JPM Leven on prantsuse-norra kunstnik, kes elab ja töötab Oslos. Ta on lõpetanud Norra Teatriakadeemia stsenograafia erialal (2015), millele on järgnenud mitmekülgne karjäär töötades multidistsiplinaarsete projektidega. Leveni kunstilises eneseväljenduses kohtuvad liikumine ja arhitektuursus oma poeetilisuses. 2020. aastal astus kunstnik esmakordselt üles nii lavastaja kui etendajana autobiograafilises lavastuses “+-”.
Leveni looming on tugevalt seotud kväär-kogukonna pärandi ja ajalooga. Isiklikest kogemustest lähtuvalt tegeleb ta kväär-identiteedi, -keha, -kogukonna ja -ajaloo mõtestamisega. Kunstnik uurib seejuures mälu ja monumendi vahele jäävat ruumi. Leven on pälvinud Norra kunstnikupalga stipendiumi nii stsenograafias kui näitlemises (2023-2024).

Etendaja: Corentin JPM Leven
Stsenograafia: Ann Mirjam Vaikla
Helilooja, muusik: Kim Reenskaug / Wow Sailor
Liikumise alane nõustaja: Ulf Nilseng
Kaasproduktsioon: Narva kunstiresidentuur, Black Box teater, DansiT
Toetajad: Arts Council Norway, The Fritt Ord Foundation, Municipality of Oslo, Fond for lyd og bilde, Fund for Performing Artists, DansiT, Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Loe lähemalt

EST ENG
Asutus:
Tartu Uus Teater
Aadress:
Lai 37, Tartu
Kontaktisik:
Lisanna Annus
Telefon:
53007522
E-post:
E-post
Veebileht:
https://www.uusteater.ee/
Nimi Kuupäev Aeg Asukoht Pilet
Halva ende linnud / Tartu Uus Teater / Tartu 2024 L 21. sept 2024 19:00 Tartu Uus Teater 18 €