Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Teater
  • Komöödia
  • Teater
  • Komöödia

Improteater IMPEERIUM - "Andrus Kivirähki eksklusiivsetel tekstidel"

Tartu Uus Teater

vaata kaarti

K 20. märts 2024 | 19:00 - 20:45

Piletid müügil Piletikeskuses ja vabade kohtade olemasolul kohapeal

Mine ostma (18 - 24 €)

Mis juhtub, kui algus on kirjutatud, aga puudub lõpp…

Imperaalid aitavad armastatud kirjanikul lõpetada uut hitt-näidendit! Sel korral kirjutab spetsiaalselt IMPEERIUMi etenduste jaoks uued verivärsked näidendikatked Andrus Kivirähk!

Etendus saab alguse kirjaniku sulest – näitekirjanik kirjutab etenduse esimese stseeni. Sünnivad esimesed tegelased, tegevuspaik, käivitub sündmustik. Näitlejad aga näevad teksti esimest korda alles laval, kui nad seda publikule esitama asuvad. Kuhu lugu edasi liigub ja millega lõpeb, on improteatrile kohaselt juba improviseeritud ja selgub kohapeal.

IMPEERIUMile on varasemalt kirjutanud tekste Contra, Indrek Hargla, Mart Juur ja Valdur Mikita. Selle hooaja külaliskirjanikuks on fantaasiast ja huumorist pakatav Andrus Kivirähk!

Kivirähk alustas kirjanikuna juba 15-aastaselt humoreske kirjutades. Ta on kirjutanud näidendeid, följetone, proosat, filmistsenaariume ja lastekirjandust. Andrus Kivirähki isikupärane huumor rajaneb fantastilisel groteskil. Ta ühendab tavaelu, ajalugu ja poliitikat folkloori ning mütoloogiaga, nii et tulemuseks on absurdikoomika. Ta muigab ajaloo ja dogmade üle, huvitub sellest, millisena elab ajalugu rahva teadvuses, võimendab rahvalikku ettekujutust ja pöörab selle naljaks.

Laval säravad Improteater IMPEERIUMist: näitlejad Tarvo Krall, Merilin Kirbits, Erki Aule, muusik Ragnar Toompuu, valgustaja Rene Topolev

ETENDUS:
20. märtsil kell 19.00 Tartu Uus Teatris (Lai 37, Tartu)

Etenduste algus kell 19.00 ning kestus koos vaheajaga 1h ja 45min.

PILETIINFO:
Eelmüügist: 20€/18€ (Piletikeskusest)
Kohapealt: 24€/22€ (vabade kohtade olemasolul)

Improteater IMPEERIUM – kujutluse võim!

--------------------------------------------------------

KES ME OLEME?
Improteatri IMPEERIUM liikmed on kutselised näitlejad, kes lisaks IMPEERIUMile kuuluvad teiste Eesti teatrite draamatruppidesse või tegutsevad vabakutselistena erinevates teatri-, tele- ja filmiprojektides. Peale näitlejate on IMPEERIUMis ka andekad muusikud ning suurepärased valguskunstnikud, kes aitavad levitada improarmastust Eestis.

MIS ON IMPROTEATER?
Improteater on üle maailma palavalt armastatud teatrivorm, kus kõik sünnib publiku silme all. Etendused on improviseeritud, mis tähendab, et kõik sünnib siin ja praegu – teksti ei ole pähe õpitud ja mängitavat lugu välja mõeldud. Näitlejad küsivad publiku käest märksõnu ja nendest inspireeritult hakkavad sündima põnevad stseenid, lõbusad sketšid, kaasahaaravad laulud ja vaimukad karakterid. Lisaks näitlejatele improviseerivad etendustel ka valgustaja ja muusikud.

--------------------------------------------------------

PUBLIK MULJETAB:

"Väga andekad näitlejad ja suurepärane meelelahutus!"

"Etendus möödus nagu 5 minutit ja ikka ja jälle ka etenduse ajal küsisin endalt, et kas ikka päriselt ka ei ole ette midagi kokku lepitud, et kuidas see kõik nii sujuvalt ja loogiliselt kulgeb, ei tekigi mõttepause. Aga nad tõesti tegidki seda päriselt ja see oli lahe!"

"See oli suurepärane, kuna sain terve etenduse naerda, samal ajal imetleda professionaalset näitlejatööd ja oskuslikku publiku kaasamist!"

Loe lähemalt

EST
Asutus:
Improteater IMPEERIUM
Aadress:
Ankru 10, Tallinn
Kontaktisik:
Merilin Kirbits
Telefon:
+372 58117263
E-post:
E-post
Veebileht:
https://improimpeerium.ee/