Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Inta Ruka isiknäitus ”Minu kallid kaasmaalased”

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas vaata kaarti

T 17. jaan 2023 | 11:00 - L 11. veebr 2023 | 18:00

Tasuta

Galerii
Tutvustus

Inta Ruka on rahvusvaheliselt kõige tuntum Läti fotograaf, kes on elu jooksul portreteerinud lihtsaid inimesi – maal või linnas uidates nendega kohtunud, omavahel põgusalt tutvunud, inimeste usalduse võitnud.

Ruka töömeetodit on peetud antropoloogiliseks või lavastuslikuks dokumentalistikaks, sest tema teosed on ajalised, seotud konkreetse epohhi, koha ja inimestega. Tema töö tulemusel on tekkinud võrdlemisi autentselt dokumenteeritud kataloogid nõukogudeaegse ja -järgse Läti eri piirkondades elavate asukatega.

Galeriis Pallas avaneb külastajatel võimalus saada üsna mahukas ülevaade Inta Ruka mustvalgest Rolleiflexiga pildistatud analoogfotograafia seeriast “My Fellow Country People” (“Minu kallid kaasmaalased”), mida ta alustas 1982. aastal. Enamus eksponeerimisele tulevast poolesajast fotost ongi pildistatud enne vabariigi taassündi 1980ndatel Läti maapiirkondades, kuid sekka on valitud ka mõned portreed 1990test ja 2000testki.
Fotograafi visuaalset keelt võib pidada (rahvus)romantiliseks, kus koloniaalvõimu all enese identiteedi tunnetamisest kõnelevad valitud inimeste poosid, kehahoiakud, pilgud, meeleolu ja suhe pildistaja juuresolekusse. Lisaks kannavad Ruka taustad, mille ette ta pildikangelase asetab, romantilise esteetika tunnuseid, kus loomuliku valguse kõrval on olulisel kohal ka fooni faktuur, kompositsiooni rütmid ja proportsioonid.

Loe lähemalt: https://facebook.com/GaleriiPallas

Asukoht kaardil
Korraldaja

Asutus: Kõrgema Kunstikooli Pallas fotograafia osakond
Kontaktisik: Peeter Linnap
E-post: E-post

Jaga