Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Jõulujazz 2019 ACCENT (Ameerika-Euroopa)

Vanemuise Kontserdimaja

Vanemuise Kontserdimaja vaata kaarti

E 09. dets 2019 | 19:00 - 20:30

Lisa kalendrisse
Mine ostma (20,00-30,00€) Mine ostma (20,00-30,00€)
Galerii
Tutvustus

Kuuehäälne a cappella koosseis Accent on hetke kuumemaid nimesid vokaaljazzi maailmas. Kahe kontinendi ja viie riigi vahel ühise meele ja keele leidnud kuuik on võitnud publiku südamed üle maailma, jõudes Los Angelesi jazziklubidest Euroopa festivalidele ja Aasia staadionitelt Londoni Royal Albert Halli.

Ameerika, Kanada, Inglismaa, Prantsusmaa ja Rootsi vokalistide koostöö sai alguse 2011. aastal ühekordse internetiprojektina, mis kasvas paari aastaga tõsiseltvõetavaks koosseisuks. Accent kohtus reaalselt alles 2014. aastal ja juba järgmisel aastal jõuti debüütalbumi „Here We Are” avaldamiseni. 2018. aastal avaldatud EP „In This Together” on ansambli jaoks erakordse tähendusega, sest esimest korda salvestati üheskoos stuudios.
Lauljaid seob ühine armastus klassikalise vokaaljazzi vastu, nad peavad oma suurteks eeskujudeks legendaarset kvartetti The Hi-Los ja kaasaegseid vokaalikuningaid TAKE 6. Oma kolmel albumil on nad andekate arranžeerijatena esitanud omaloomingut ja intiimse puudutuse on leidnud ka Edith Piafi, The Beatlesi, Natalie Cole ja teiste algupärased hitid.
Käesoleva aasta suvel avaldatud singel „Save Me” viis Accenti moodsasse pop ja r’n’b maailma, kuhu kaasati Korea-Jaapani a cappella täht Inhyeok Yeo ja Jaapani beatboxi meister Kiyozo. Aastalõppu tähistab Accent aga suurejoonelise jõulualbumiga, kuhu on andnud oma panuse ka muusikud jazzimaailma tähistaevast – Arturo Sandoval, Jorge Calandrelli, Nan Schwartz, Gordon Goodwin ja ka Eesti kuulajatele armsaks saanud Estonian Voices. Globaalse haardega vokaalansambel osales mullu külalisena Kadri Voorandi kontserdil „Paneme aja seisma” Saku Suurhallis. Nüüd on nad aga täsipika kavaga esmakordselt Eesti publiku ees.

Loe lähemalt: https://www.jazzkaar.ee/programm/2019/accent-ameerika-euroopa-2/

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: Jazzkaar
Aadress: Pärnu maantee 30-5, Tallinn 10141
Telefon: +372 666 0030
E-post: info [at] jazzkaar.ee
https://www.jazzkaar.ee/

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google