Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Jõululinn Tartu 2019 – Valgusküla III

Raekoja plats

Raekoja plats vaata kaarti

P 01. dets 2019 | 17:00 - R 10. jaan 2020 | 08:00

Tasuta

Lisa kalendrisse
Galerii
Tutvustus

Suvega, aga ilmselt Tartus üldse, juhtub imelisi asju – taas on Valgusküla Raekoja platsil suuremaks ja sisukamaks kasvanud ning ootab tartlasi ja linna külalisi pühadeaega veetma 1. detsembrist 10. jaanuarini.

Tulge õue! Valgusküla kutsub linna peale, sest talv ei ole küll piisav põhjus tubaseks muutuda.
Tulge jalutama, kallite inimestega kokku saama, advendiküünlaid süütama, jõuluvanade talimängudele ja talvisele tantsupeole, jõululaadale, heategevuslikule lumepallitrallile, linnakirjanike muinasjutuminutitele. Otse südalinnas Raekoja platsil saab nautida klaaspaviljonide vahele tekkivat hubast õueala, kus praksub elav tuli, tiirlevad loomakarussellid ja kiikuda saavad nii suured kui natuke pisemad jõuluvanaootajad. Nii mõnessegi valgusküla paviljoni saab sisse astuda. Olgu kuuma teetassi toetama, põhupaviljoni pikutama, põnevatesse töötubadesse või peeglipaviljoni ehk lõpmatuse majakesse.

Käes on ju ka oluliste juubelite aasta. Linna tähtsaimal väljakul seavad end sisse 150. aasta vanuse juubilari Vanemuise Teatri klaasmaja ning emakeelse ülikooli 100. sünnipäeva ehk Rahvusülikool 100 paviljon. Tartu maamärkidest ei puudu jõululinnast veel teaduskeskus AHHAA, kes kahest eelmisest küll omajagu noorem, aga sama tubli ja märgiline.

Lisaks on Raekoja platsil seekord tublisti siblimist, seda ka otseses mõttes. Jõululinn Tartu nimelt arvab, et ilma kohaliku kanalata pühad seekord mööduda ei tohiks. Tükikese rohelist loodust toob jõululinna Valguskülla aga Click and Grow paviljon.
Ka Laane tallide hobused on taas Tartusse jõulukomandeeringusse tulemas, pisemaid sõitjaid on Tartu raekoja platsil rõõmustamas armsad ponid.

Valgusküla on avatud E–P kell 9–21.

Loe lähemalt: http://www.joululinntartu.ee

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: Tiigi seltsimaja
Aadress: Tiigi 11, 51003 Tartu
Kontaktisik: Maris Peebo
Telefon: 736 1560
E-post: Maris.Peebo [at] raad.tartu.ee
http://tiigiseltsimaja.tartu.ee

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google