Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Jõululinn Tartu 2020

Tartu raekoja plats

Tartu raekoja plats vaata kaarti

P 29. nov 2020 | 00:00 - K 17. veebr 2021

Tasuta

Lisa kalendrisse
Galerii
Tutvustus

Muinasjutuline jõuluaeg Tartus algab alati esimesel advendipühapäeval, kui end pühaderüüsse sättinud ja ehtinud Tartu raekoja platsil süüdatakse I advendiküünal ning sellega koos ka kõik kesklinna kaunistavad jõulutuled.

Seega soovitame advendiaja alates sättida sammud Raekoja platsile. Viime oma paksemad parkad ja vammused jalutama ning kohtume Valguskülas. Ootame lund ning paneme vaikselt tiirleval pargipinkidega karussellil, või juba varem kodus, kirja soovid hingelinnule, kes teinud nendeks pühadeks pesa Tartu Raekoja platsile.

Südalinnas Valguskülas saab lisaks nautida klaaspaviljonide vahele tekkivat hubast õueala, kus praksub elav tuli, ning trehvata (hajutatult) kalleid inimesi. Valguskülas tiirlevad loomakarussellid ja kiikuda saavad nii suured kui natuke pisemad jõuluvanaootajad. Nii mõnessegi klaaspaviljoni saab sisse astuda. Olgu piparkooki ja vahvlit ning kuuma teed ostma ja seejärel teetassi toetama või põhupaviljoni pikutama, filmiprogrammi vaatama, võlumetsapaviljoni teie tarvis kirja pandud tähtsaid soove studeerima või munemisele kaasa elama. Sõita saab saaniga ja sõita saab ponidega ning aeg-ajalt rõõmustab silma ja hinge mõni tuletantsuetteaste. Ka saadavad teile oma klaaspaviljonidega häid tervitusi Vanemuise teater ja Eesti Rahva Muuseum.

Ja muidugi saab sellel aastal poole veebruarikuuni Raekoja platsil uisutada. Alates esimesest advendipühapäevast on Suudlevate Tudengite purskkaevu ümber avatud ligi 1000 ruutmeetri suurune uisuväljak ja maailma ühte kõige romantilisemat ja lõbusamat meelelahutust – uisutamist – saab Tartus harrastada valguskettidest tähistaeva all otse linna kõige tähtsamal väljakul. Tuleb tulla!


Valgusküla raeplatsil on avatud 29. novembrist 10. jaanuarini ning igapäevaselt kell 9–21.
Kauplejad on Valgusküla kohvikus E–R kell 17–21 ja L–P kell 11–21.
Uisuväljaku kohvik on avatud E–R kell 16–21, L–P kell 10–21.

Loe lähemalt: http://www.joululinntartu.ee

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: Tiigi seltsimaja
Aadress: Tiigi 11
Kontaktisik: Maris Peebo
Telefon: 736 1560
E-post: Maris.Peebo [at] raad.tartu.ee
http://tiigiseltsimaja.tartu.ee

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google