Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Tartu 2024
  • Põhiprogramm
  • Muu
  • Tartu 2024
  • Põhiprogramm
  • Muu

Jalgrattamatk Otepää filmimaastikel koos juhendatud video- ja montaažitöötoaga

Otepää vald

vaata kaarti

K 03. juuli 2024 | 11:00 - 18:00 +1 veel

Mine ostma (60 - 115 €)

Matka käigus läbime ratastel tuntud Eesti filmide võttepaikasid Otepää ümbruses. Võttepaikades tunnete ära filmidest tuttavad kohad, saate teada filmitegemise telgitagustest ning kuulete kohalike elanike mälestusi võtete ajast. Lisaks toimub ürituse käigus ühe filmivõtte taaslavastus ja videograafide juhendatud praktiline töötuba, mille käigus iga osaleja loob oma matkafilmi.

Matk on osa Otepää maaliliste maastike matkasarjast, mille sisuks on juulis - augustis 2024 läbiviidavad temaatilised matkad, mis on ühendatud loomingulise töötoaga. Tutvu ka sarja teiste matkadega meie kodulehel: https://matkad.oky.ee/.
Millist väärtust pakub filmimaastike matk osalejale?
📌mõõdukat liikumist lummaval loodusmaastikul
📌 Otepää piirkonnas filmitud tuntud Eesti filmide võttekohtade külastamist ja põnevaid lugusid filmivõtete ajast
📌võimalust osaleda ühe filmistseeni taaslavastuses või olla selle tunnistajaks
📌võimalust professionaalsete juhendajate abil ise loomingulise töötoa käigus matkaüritusest oma lühifilm luua
📌maitsvat kohalikku toitu looduskaunis kohas
Tegemist on ainulaadse kombinatsiooniga loodusmatkast ja loometegevusest.
Matka käigus teeme peatused järgmiste filmide võttekohtades:
- Vanad ja kobedad saavad jalad alla
- Suvi
- Nipernaadi
Üritus kestab kokku ca 7 tundi. Matka alguses jagavad videograafid ülesandeid ja juhiseid oma filmi loomiseks materjali kogumiseks. Järgnevalt suundume võttepaikadesse. Kokku läbime ratastel ca 17 km (tempo on väga mõõdukas ja peatustega). Matka käigus toimub ka toitlustus looduskaunis peatuskohas. Matk lõpeb video montaaži töötoaga, mille käigus iga osaleja loob oma matkafilmi. NB! Vajalik on oma mobiiltelefoni olemasolu!

Jalgrattamatk Otepää filmimaastikel on Lõuna-Eesti kogukonnaprogrammi raames osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Video- ja montaažitöötoa juhendajateks on noored ja andekad videograafid Rain Aunapu ja Stanislav Huttunen. Stanislav on pikaajalise kogemusega nii televisiooni monteerija kui ka dokumentaalfilmide operaator. Filmides erinevaid spordisarju ennustusportaalidele ja olles töötanud ERR-s ja ka TV3+-s, on ta omandanud kõiki televisiooni eripärasusi ning samuti on ta tugev meeskonna töötaja. Lisaks on tema suureks kireks reklaamvideote ja aftermoviede filmimine erinevatel üritustel. Rain on tänaseks videograafia maailmas aktiivselt tegelenud juba 19 aastat, omades piisavat kogemust, et kõigile küsimustele pädev vastus anda.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-otepaa

Loe lähemalt

EST ENG
Asutus:
Otepää Külade Ühendus
Kontaktisik:
Triin Nurmsalu
Telefon:
+372 53484495
E-post:
E-post
Nimi Kuupäev Aeg Asukoht Pilet
Jalgrattamatk Otepää filmimaastikel koos juhendatud video- ja montaažitöötoaga N 04. juuli 2024 11:00 Otepää vald 60 - 115 €