Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Tartu 2024
  • Kogukond
  • Lisaprogramm
  • Tartu 2024
  • Kogukond
  • Lisaprogramm

Koerad linnas- ohutusest ja heaolust - Vestlus abilinnapea Raimond Tammega

Hea Koer

vaata kaarti

L 27. aprill 2024 | 14:30 - 16:30

Mine ostma (19 €)

Tartu on 2024. aastal Euroopa kultuuripealinn. Milline on koerapidamiskultuur Tartus? Kuidas korraldada elu linnas nii, et erinevad huvigrupid mahuksid linna kenasti ära ja nende vajadused oleksid täidetud? Kuidas võimaldada kõigile piisavalt ruumi, et tunda end turvaliselt ja hästi? Kuidas tagada inimeste ja koerte ohutus linnas? Seda arutame Tartu abilinnapea Raimond Tammega.

Vestlussari "Koertest kultuuripealinnas" on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Kristina Mägi (Hea Koer) ja Lea Tummeleht (BriskMind) kutsuvad sel korral mõtteid jagama Tartu abilinnapea Raimond Tamme, kellega arutletakse selle üle, kuidas koerad ja sportlased, lapsed, koerasõbrad ning koeri mitte armastavad inimesed linnaruumi ära võiksid mahtuda. Kas koerad peavad olema alati rihmas või vahel võib ka rihmata olla? Kas koera koht on koertepargis? Milliseid muutusi Tartu koerakultuuris on näha olnud alates sellest, kui ligi aasta tagasi võeti vastu määrus, et kõik koerad peavad linnas olema rihmastatud?
Kuidas me saame järjest tihedamalt elades koeri pidada nii, et konflikte võimalikult vähe tekiks? Kuidas me saame hoida kaasinimesi nii, et nad ei peaks kartma koeri ja rünnakuid? Kuidas me saaksime hoida koeri nii, et nende vajadused oleksid rahuldatud?

Vestluse publikuks on oodatud koeraomanikud, loomadega tegelevad vabatahtlikud ning professionaalid ja kõik asjast huvitatud inimesed!

Vestlus toimub Hea Koera koolitussaalis Ujula 1a, 4. korrus.

Kohtade arv on piiratud ning vajalik on eelregistreerimine!

Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 raames võõrustab Hea Koer ja Kristina Mägi 7 vestlust põnevate külalistega, mis teevad tiiru peale koerapidamiskultuuri erinevatele tahkudele alates koerapidamiskultuuri arengust viimastel aastakümnetel kuni koera valu ja koertega kokku puutuvate inimeste vaimse ja füüsilise heaoluni. Igas vestlusringis on uus külaline ning uus teema, mis haakub sellele eelneva Treenimisoskuste õpitoaga. Igast diskussioonist on oodata põnevaid mõttevälgatusi ja -arendusi.
Ürituste eesmärgiks on teadvustada inimeste ja koerte vajadusi nii linnakeskkonnas kui üldisemalt. Ellujäämise Kunst on pürgida kaastundlikuma ja sõbralikuma (koerapidamis)kultuuri poole. Usume, et läbi teadmiste, oskuste ja mõtteviisimuutuse me sinna ka jõuame.

Loe lähemalt

EST
Asutus:
Hea Koer
Kontaktisik:
Kristina Mägi
Telefon:
53461407
E-post:
E-post