Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Näitus/muuseum
  • Näitus/muuseum

Kunstnik Asteria maalinäitus „Tartu tunne“

Tartu Linnaraamatukogu peamaja

vaata kaarti

N 27. juuni 2024 | 00:00 - L 03. aug 2024 | 23:59

Tasuta

Kunstihuvilisi ootab Tartu2024 lisaprogrammi raames Tartu Linnaraamatukogus värviküllane ja rõõmsaid emotsioone loov kunstnik Asteria maalinäitus „Tartu tunne“. Näitus asub peamaja II ja III korrusel.

„Tartu tunne“ avab ukse Tartu kunstniku ja tema kodulinna vahelisele erilisele suhtele. Tartu hingus on püütud kinni pintslitõmmete, värvide ja mustrite kaudu, mis annavad toretsevalt edasi Tartu vaimu. Kunstniku lähenemine on avatud ja spontaanne, järgides pintslitõmbe loomulikku kulgu. Asteria maalib nii vabas õhus kui ka mälupildi järgi, kasutades julget ja "visandlikku" maalitehnikat.

„Kõik ei pea olema alati perfektsuseni välja maalitud, lihtsuses on oma võlu. Ma väga nautisin seda protsessi, maalides maagilisi vaateid oma linnast ja mõeldes endamisi kõikidele eredatele mälestustele, mis mul Tartlannana ühe või teise kohaga seoses meenus. See, mida maalidel näete, ongi minu Tartu tunne," kirjeldab kunstnik oma värsket loomingut.

Asteria loomingut saab näha ka instagramis @asteriastuudio nime all.

Asteria (23.11.1991) on eesti kunstnik. Oma kunstiõpinguid alustas ta Tartu Kunstikoolis dekoraator-stilisti erialal ja sealt edasi suundus õppima Pallasesse maalikunsti, mille ta lõpetas 2022 aastal. Ta on katsetanud erinevate tehnikatega maalist-eksperimentaalgraafikani. Asterial on Tartus oma stuudio kus ta teeb tööd vabakutselise kunstnikuna. Kunstniku värskemaid teosed on esindatud ka NOBA kodulehel, Põhja- ja Baltimaade kaasaegse kunsti keskkonnas.

Loe lähemalt

Asutus:
Tartu Linnaraamatukogu
Aadress:
Kompanii 3/5, Tartu
Kontaktisik:
Tartu Linnaraamatukogu
E-post:
E-post
Veebileht:
https://www.luts.ee/