Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Näitus/muuseum
  • Näitus/muuseum

Lapseks olemise kunst. Lapsepõlv Tartus 1890–1940

Laulupeomuuseum

vaata kaarti

R 17. mai 2024 | 11:00 - L 26. okt 2024

Piletikassas (kohapeal)

4 - 7 €

Eesti rahvusliku lasteaia hällis ja pikaaegses lasteaiahoones, praeguses Laulupeomuuseumis avame 17. mail 2024 uue näituse, mis laseb osa saada mineviku Tartust, sukeldudes Emajõelinna laste igapäevaellu 19. sajandi lõpust kuni Teise maailmasõja eelõhtuni.

Väljapanek keskendub varasele lapsepõlvele ehk eelkooliealiste mudilaste elule ja kasvamisele ning uurib lapsepõlve erinevaid tahke – perede elutingimusi, suhteid vanematega ning kasvatuspõhimõtteid ning mõistagi mudilaste igapäevaelu: mänge ja mänguasju, riietust, vaba aja veetmist jne. Ülikoolilinn Tartu oli sel ajal Eesti rahvusluse, seltsiliikumise ja hariduselu keskus ning see mõjutas ka linna laste kasvutingimusi, eelkõige toona veel lapsekingades oleva laste hoolekande edendamist, esimeste lasteaedade ja lastekodude rajamist, samuti arstiabi ja emade nõustamise kättesaadavust.

Näitus pakub suurepärast võimalust nii Tartu ajaloohuvilistele kui ka peredele heita pilk Tartu linna sajanditagusele ajaloole ning avastada mineviku lapsepõlve võlusid ja väljakutseid, mõelda selle üle, kuidas on suhtumine lastesse läbi aegade muutunud ning millised on olnud selle muutuse tagamaad. Näituse teema on inspineeritud kultuuripealinn Tartu 2024 juhtideest „Ellujäämise kunstid“. On ju nii lapseks kui ka vanemaks olemine paras „kunst“ praegu ja oli ka sada aastat tagasi.

Loe lähemalt

EST
Asutus:
Laulupeomuuseum
Aadress:
Jaama 14, Tartu
E-post:
E-post
Veebileht:
https://muuseum.tartu.ee