Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Laste ja noorte muuseumidefestival "Avatud mänguväljad"

Tartu muuseumid

Tartu muuseumid vaata kaarti

L 13. okt 2018 | 00:00 - P 28. okt 2018

Kuni 28,00€

Muuseumidesse pääseb muuseumipiletiga. Mängulehed saad muuseumist tasuta!

Lisa kalendrisse
Galerii
Tutvustus

13. - 28. oktoobril 2018 on kõik lapsed peredega oodatud laste ja noorte muuseumidefestivalile "Avatud mänguväljad"! Festivalil saab osa võtta põnevast mängulisest programmist muuseumides ja raamatukogudes üle Eesti. Ikka selleks, et sügisene koolivaheaeg seiklusi ja avastusi täis oleks.

Festivali põhiprogrammi raames valmivad 20 muuseumis ja raamatukogus Tallinnas, Tartus, Viljandis ja nende lähiümbruses spetsiaalsed festivali jaoks Eesti kunstnike poolt illustreeritud mängulehed. Festivali teema "100 tähtsat asja" annab hea võimaluse tähistada meie riigi 100. sünnipäeva ja rääkida lugusid ning tutvustada põneva ajalooga eksponaate muuseumide näitustel ja kogudes. Festivali paralleelprogrammi raames toimuvad kahe nädala jooksul tegevusrohked töö- ja jututoad, avastus- ja otsimismängud ning teemapäevad.

Mängulised tegevused, mõistatuste lahendamine, otsimine ja avastamine muudavad muuseumid ja raamatukogud omamoodi mänguväljadeks ning nii saabki liikuda justkui mänguväljalt mänguväljale ehk muuseumist muuseumisee võttes igast kohast endaga kaasa uusi lugusid, teadmisi ja oskusi. Tegevusi jagub kõige pisematest kuni 14-aastasteni ning kindlasti saavad ka lapsevanemad ja vanaemad-vanaisad midagi uut teada. Eriti vahva ongi see, et pered saavad midagi toredat KOOS teha.

Tartus ootavad mängulehtede abil enda näitusi avastama Tartu Ülikooli muuseum, Tartu Ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Eesti Spordi- ja Olümpiamuuseum, Eesti Rahva Muuseum ja Tartu Mänguasjamuuseum ning Tartu lähedal asuv Liivi Muuseum.

Festivali tegevused toimuvad eesti, vene ja inglise keeles.

Tule meiega muuseumisse mängima!

Jelena Tšekulajeva
"Avatud mänguväljade" projektijuht
Elamusõppe labor MTÜ
tel. 5544849
e-post: elamusoppe@gmail.com

Loe lähemalt: http://avatudfestival.ee/

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: MTÜ Elamusõppe labor
Kontaktisik: Festivali Tartu koordinaator Karin Pai
E-post: karin.pai [at] gmail.com
http://avatudfestival.ee/

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google