Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Leedu maalijate grupinäitus „LeeduMaal”

Tartu Kunstimaja

Tartu Kunstimaja vaata kaarti

N 17. jaan 2019 | 17:00 - P 10. veebr 2019 | 18:00

Tasuta

Lisa kalendrisse
Galerii
Tutvustus

Kuigi Leedu ja Eesti on nii geograafiliselt, ajalooliselt kui ka kultuuriliselt tihedalt seotud, on me teadmised teineteise kohta kehvavõitu. Mõlema riigi kunstnikud ja kunstikriitikud teavad küll teise riigi kunsti ajalooliselt mõjutanud suurkujusid, kuid noorema põlve maalijad ning kaasaegse maali esindajad on vastakuti pea tundmatud.

Näitus „LeeduMaal” püüab seda vajakajäämist parandada, tutvustades kahtteist leedu maalijat, kes on praegusel hetkel kunstielus aktiivsed ning loovad ja näitavad oma maale nii kodu- kui välismaal. Neid hindavad kriitikud ja kunstisõbrad ning nende töid leidub nii riiklikes kui erakogudes Euroopas ja väljaspoolgi.

Kuraator Peeter Krosmann lisab: „Näitus kaasab erinevaid maaližanre ja -stiile, esitledes seega Leedu kaasaegses maalis valitsevaid trende ja võimaldades luua mõttelisi seoseid globaalse kontekstiga. Näitusele on valitud Leedu erinevate piirkondade mitme põlvkonna kunstnikud, misläbi pakutakse võimalikult avarat vaadet leedu kunstile.”

Näituse kuraatorid on Miglė Kosinskaitė ja Peeter Krosmann.
Näitusel osalevad Romualdas Balinskas, Elena Balsiukaite-Brazdžiuniene, Arvydas Brazdžiunas–Duse, Aiste Gabriele Cerniute, Mantas Daujotas, Audrius Gražys, Bronius Gražys, Adele Liepa Kaunaite, Andrius Miežis, Vidas Poškus, Giedre Riškute ja Rolanas Stankunas.

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Tartu Kultuurkapital, Delamode, Dimense, UPS.

Loe lähemalt: http://kunstimaja.ee/page/2

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: Tartu Kunstnike Liit
Aadress: Vanemuise 26
Kontaktisik: Tanel Asmer
Telefon: 53012277
E-post: produtsent [at] kunstimaja.ee
http://www.kunstimaja.ee

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google