Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Leo Rohlini näitus "Kui seda metsa ees ei oleks..."

Liivi Muuseum

Liivi Muuseum vaata kaarti

L 13. aug 2022 | 14:00 - E 01. mai 2023 | 23:55

Näitus avatud Liivi muuseumi lahtiolekuaegadel ja on külastatav muuseumipääsmega

Piletikassas (kohapeal)

5 €

Galerii
Tutvustus

Akvarelli-tuši tehnikas teostatud maalingute ja seinareljeefi kaudu näeme, missuguseid väljundeid leiab Liivi olemus kunstnik Leo Rohlini silme läbi.

Väljapaneku "Kui seda metsa ees ei oleks..." avame 13. augustil kl 14.00 Liivi muuseumi näitusemaja väikses saalis.

Kunstnik kirjutab näituse kohta järgmiselt:
"Näitus koosneb kahest osast:
Kui seda metsa ees ei oleks.
See Liivi proosast üle võetud üldtuntud lause olen siin kaudselt sidunud hoopis katketega poeedi sügisluulest ja sedagi tinglikult. Nimelt kujutlen oma vaimusilmas metsa luuletaja peas rõhuva ja muserdava laanena, läbi mille helgematel hetkedel kangastuvad päikeselised või ka nukravõitu maastikuvaated, mis vormuvad ülilihtsateks, kuid kuid samas erakordseteks luuleridadeks. /.../Piltinstallatsiooni akvarellifragmendid on maalitud noorpõlves aastatel 1964-65, tušimaaling ja kollaaž teostatud 50 aastat hiljem - 2015 aastal. /.../
Must lagi on meie toal.
Siin ei ole ma taotlenud suitsust mustaks värvunud rehetoa lae kirjeldamist, vaid eeskätt seda, mis toimub luuletajas endas. Üldises masenduses ja rõhuvas kurvameelsuses leidub siiski hetki, mil sisemises tähistaevas lööb siit-sealt ootamatult nii mõnigi täht särama. /.../ Poeedi tundlikule närvikangale osundav must ruut valmis aastatel 2015-2016. Otsisin ainulaadset, seninägematut materjalide kooslust ning jäin pidama eeskätt ristpeakruvidele kinnitatud kraaterglasuurile, mis peale põletuses tekkinud mullistuse lõhkeb jahtumisel ning tekitab sellega minikraatreid. Täienduseks tumehall portselan ning tinglikult mõttelõnga tähistav villase lõnga võrgustik. Ka katmata kruviristidel on oma osa täita."

Loe lähemalt: https://muusa.ee

Asukoht kaardil
Korraldaja

Asutus: Liivi Muuseum
Aadress: Rupsi küla, Peipsiääre vald, 60223, Tartumaa
Kontaktisik: Mari Niitra
Telefon: 51 44851
E-post: E-post
https://www.muusa.ee

Jaga