Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Muu
  • Tartu 2024
  • Lisaprogramm
  • Muu
  • Tartu 2024
  • Lisaprogramm

Looduskosmeetika töötuba

Tartu Loodusmaja

vaata kaarti

R 23. aug 2024 | 17:00 - 18:30 +5 veel

Piletikassas (kohapeal)

28 €

Õpitoas valmistab iga osaleja omale meelepärase lõhna ja koostisosadega käte- ja kehakreemi, kehakoorija ning huulepalsami. Lisaks jagatakse nõuandeid, retsepte ja näpunäiteid ka muude kehahooldustoodete valmistamiseks.

Õpitoa eesmärgiks on näidata, et tegelikult ei ole tervislike ja toitvate kehahooldustoodete valmistamiseks vaja keerulisi instrumente ega kahtlaseid koostisosi. Töötuba on üles ehitatud põhimõttel, et kasutatakse vahendeid ja koostisosi, mis enamasti juba kodus olemas on või mida soovi korral on võimalik hõlpsasti hankida.

Kasutatavad koostisosad on erinevad rafineerimata õlid ja vahad, nt eestimaine kanepiõli ja mesilasvaha, aga ka eksootilisemad rasvad nagu sheavõi ja kookosõli. Koostisosadena kasutame enamjaolt mahetoodangut, v.a mõned mittekohustuslikud komponendid (nt eeterlikud õlid ja glütseriin). Nii on osalejal soovi korral võimalik töötoas valmistada mahekosmeetikat, kui ei lisata eeterlikku õli.

Õpitoas räägime kosmeetikatoodete mõjust meie nahale, tervisele ning keskkonnale, puudutades ka jäätmete teemat. Ise kosmeetikatooteid valmistades on võimalik jäätmete hulka vähendada, kuna paljusid koostisosi on võimalik osta kas lahtiselt või suuremas pakendis, millest jagub pikemaks ajaks. Samuti pole vaja raisata tarbetult pakendeid kosmeetikumide hoiustamiseks, sest klaasist kreemipurki ja topse saab korduvalt pesta ning aina uuesti kasutusse võtta.

Õpitoas jagatakse nõuandeid, kust parimaid looduskosmeetika koostisosi hankida ning millele tuleks neid valides tähelepanu pöörata. Kõik töötoas osalejad saavad kaasa väikese retseptilehe, mille abil proovitud tooteid ka edaspidi hõlpsasti valmistada.

Hind: 28 EUR inimese kohta
Töötoa kestvus: 1,5 tundi

Looduskosmeetika töötuba on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Loe lähemalt

EST
Asutus:
Tartu loodusmaja
Aadress:
Lille 10, Tartu
Kontaktisik:
Merlin Ponna
E-post:
E-post
Veebileht:
https:// https://www.tartuloodusmaja.ee
Nimi Kuupäev Aeg Asukoht Pilet
Looduskosmeetika töötuba N 25. aprill 2024 14:00 Tartu Loodusmaja 28 €
Looduskosmeetika töötuba N 25. aprill 2024 17:00 Tartu Loodusmaja 28 €
Looduskosmeetika töötuba T 11. juuni 2024 14:00 Tartu Loodusmaja 28 €
Looduskosmeetika töötuba T 11. juuni 2024 17:00 Tartu Loodusmaja 28 €
Looduskosmeetika töötuba R 23. aug 2024 14:00 Tartu Loodusmaja 28 €