Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Näitus/muuseum
  • Näitus/muuseum

Maria Lapteva Sidljarevitš // Kõik tüdrukutest

HAKI galerii

vaata kaarti

N 04. aprill 2024 | 12:00 - L 04. mai 2024 | 18:00

Näituste külastamine tasuta, võimalik osta galerii toetuspilet 2€

Tasuta

Näituse avatud kuni 4. maini 2024.
HAKI galerii avatud: T-R 12-18 ja L 12-16

Maria Lapteva Sidljarevitši maalid kujutavad erinevaid stiile, mõtteviise ja emotsioone, mis on seotud tüdruku kujundiga. Tema teostes võib leida nii rõõmsaid ja erksavärvilisi kui ka melanhoolseid Näituse avamine toimub 4. aprillil 2024, kell 18.
HAKI galerii avatud: T-R 12-18 ja L 12-16ja sügavaid noote, andes edasi tüdruk-olemise erinevaid aspekte. Tüdruk võib samal ajal olla nii hea kui halb, nii armastav kui manipuleeriv, nii tugev kui haavatav.

Hea ja paha tüdruk ühes isikus on ka kultuuriline kujund, mis kajastab inimese keerulist ja mitmetahulist olemust ning peegeldab vastuolusid, mida inimene võib endas kanda.

Kunstnikku on sügavalt mõjutanud telesarja „Troonide mäng“ naistegelased, kelle areng sarja jooksul on keeruline ja mitmetähenduslik, muutes nad vaatajate silmis positiivsetest negatiivseteks või vastupidi. Kuninganna Cersei Lannister on näiteks üks sarja esimesi antikangelasi – armastav ja hooliv ema ja õde on samal ajal manipuleeriv ja jõhker valitseja. Sansa Stark, kes sarja alguses näib naiivse ja õrna hingena, muutub sarja edenedes üha enesekindlamaks ja manipuleerivamaks. Selliseid arenguid jälgides osutub kriteeriumite nagu „hea“ ja „halb“ kasutamine väga problemaatiliseks. Hinnanguid pole võimalik anda, kõik on suhteline ja subjektiivne.

Seda ideed laiemalt vaadates võib jõuda kogu elu kahesuse tunnetamiseni – paratamatult hõlmab elu vastandlikke nähtusi, head ja halba, elu ja surma, armastust ja vihkamist, õnne ja kurbust, rõõmu ja valu. Elu kahesuse mõiste olla seotud ka ühiskonnas levinud vastuoluliste ja vastandlike väärtuste ja normidega. Need võivad põhjustada ebakindlust ja ambivalentsust inimeste mõtetes ja tunnetes ning mõjutada nende käitumist.

Loe lähemalt

EST ENG
Asutus:
HAKI galerii
Aadress:
Kastani 42, Tartu
Kontaktisik:
Raul Oreškin
E-post:
E-post
Veebileht:
https://hakigalerii.ee