Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Marje Üksine graafikanäitus "Siit ja sealt"

Tartu Ülikooli raamatukogu

Tartu Ülikooli raamatukogu vaata kaarti

E 09. jaan 2023 | 09:00 - P 19. veebr 2023 | 18:00

Tasuta

Galerii
Tutvustus

Ülikooli raamatukogu 2. kroruse näituste alal saab vaadata Marje Üksine loomingut. Näitusel “Siit ja sealt” on väljas klassikalistes, varem sageli, kuid tänaseks juba harvakasutatavates graafilistes sügavtrükitehnikates kunstiteosed, samuti joonistused suursarjast “Müüdid”.

Näitusel ,,Siit ja sealt" on eksponeeritud väike valik Marje Üksine mitmekülgsest loomingust. Sari “Müüdid” on teemast lähtuvalt teostatud stiliseeritud käsitluslaadis. Teiste, graafilistes sügavtehnikates (peamiselt kuivnõelas ja metsatintos) tehtud piltide puhul kasutatud loovus ja isikupära annavad teostele kordumatu, uueilmelise tulemuse.

Kunstikriitikud on esile toonud, et Üksine teostele on iseloomulik üheaegselt nii kaamerasilmalik täpsus kui abstraktsus killustunud motiivide näol. Ta ei pelga kõige ajamahukamaid graafikatehnikaid, jättes sealjuures mulje, justkui oleks need mängleva kergusega loodud.

Marje Üksine on lõpetanud Kunstiinstituudi (ERKI) graafika erialal, osalenud paljudel rahvusvahelistel graafikanäitustel, sealhulgas korduvalt Ljubljana, Fredrikstadi, Krakovi ja Banska-Bystrica näitustel, lisaks Frecheni, Firenze, Baden-Badeni, Maastrichti ja Varna graafikabiennaalidel ning Jyvaskyla, Chamaliers'i ja Sofia graafikatriennaalidel.

Marje Üksine näitus on raamatukogus avatud 19. veebruarini.

Loe lähemalt: https://utlib.ut.ee/raamatukogus-avatud-marje-uksine-graafikanaitus

Asukoht kaardil
Korraldaja

Asutus: TÜ raamatukogu
Aadress: Wilhelm Struve 1, Tartu
Kontaktisik: Herdis Olmaru
Telefon: +372 737 5749
E-post: E-post
https://utlib.ut.ee

Jaga