Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Näitus/muuseum
  • Näitus/muuseum

Meiu Münt "ihu ja hingega"

Promenaadiviis

vaata kaarti

N 09. nov 2023 | 19:00 - T 05. dets 2023 | 21:00

Tasuta

Meiu Mündi näitus "Ihu ja hingega"

Näitusel eksponeeritud maalid on valminud ajavahemikus 2004–2023. Mõnel maalil on nähtavad aja väikesed teravad hambajäljed, mis annab igaühele (soovi korral) võimaluse pikemaks filosoofiliseks mõtiskluseks.

Need maalid on ilmas ringi rännud – isegi Berliinis ja Helsingis Eesti saatkondades aega veetnud, elanud oma elu siin ja seal Eesti erinevate linnade galeriide ja ka muude asutuste seintel, ning pikalt ateljee panipaigas oodanud uut võimalust end näidata. Mõnda neist on Tartus ainult korra nähtud ja üks maal on ka uue kuju võtnud...

Valik on tehtud silmas pidades eksponeerimise koha eripärasid. Ja mõeldes sellele, et käes on november – hingedeaeg, aasta kõige pimedam ja kõige ilusam aeg. Sest see pimedus on ainult näiliselt kõle, tegelikult on ta pehme, soe ja sametine ja üldse mitte must, vaid tuhandevärviline.

Aga nagu heaks tavaks ikka – las maalid kõnelevad ise enda eest! Ja neil on, mida öelda, ainult tuleb hoolega vaadata ja siis väga vaikselt kuulata – kõigi oma meeltega, kogu ihu ja hingega.
Näitust saab vaadata E-R alates seitsmest. Palume aknale koputada!

Loe lähemalt

EST
Asutus:
Kultuuriselts MTÜ
Kontaktisik:
kultuuriselts mtü
E-post:
E-post