Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Sport
  • Kogukond
  • Sport
  • Kogukond

MTÜ Misso Tehnikaspordi Klubi fotonäitus "Piksepini karikas 15 - päevakoerast liblikaks"

Lüllemäe kultuurimaja

vaata kaarti

N 17. aug 2023 | 08:00 - T 10. okt 2023 | 16:00

Tasuta

Lüllemäe kultuurimajas saab 10. oktoobrini tööpäevadel kella 8.00-16.00 külastada Birgit Pettai koostatud MTÜ Misso Tehnikaspordi Klubi fotonäitust "Piksepini karikas 15 - päevakoerast liblikaks". Lisaks saab sirvida ka näitusega paralleelselt valminud Piksepini karikasarja fotoraamatut.

Äärealadel on valdav suhtumine, et olulised sündmused ja edulood juhtuvad kuskil kaugel ja mujal ning väikekohtade tegemised on ebaolulised ja märkamatud. Valdav on käegalöömis- ja minnalaskmismeeleolu. Samas hoitakse kokku ning kogukonna koostöös püütakse anda parim oma elukeskkonna parendamiseks ning vaba aja mõttestatud sisustamiseks. Fotonäitus on ellu kutsutud selleks, et jäädvustada ning esitleda teistele ühe väikese külakogukonna edulugu läbi maastikumootorrataste kestvussõidu sarja "Piksepini karikas" näitel, mis on kogukonna aktiivse tegutsemise tulemusel 15 aasta jooksul väikseset külameeste maastikusõidust kasvanud rahvusvaheliseks enduurovõistluseks.

Aprilli lõpus Piksepini karikasarja juubelihooaja lõpupeol avatud fotonäitus „Piksepini karikas 15 – päevakoerast liblikaks“ koosneb 20 tahvlist, mis sisaldab koos piltidega võistluse ajalugu, persoone, lugusid, intervjuusid, asjaosaliste kommentaare ja isegi unenägusid. Tegemist on rändnäitusega, mis esmalt külastab kogukondi, kus Piksepini karikasarja seni sõidetud on. Laupäeval, 30. septembril toimub Piksepini karikasarja 16. hooaja esimene etapp Lüllemäe vahetuses läheduses asuvas Ringiste külas. Sel päeval on võimalik külastada nii Lüllemäe kultuurimajas olevat näitust kui ka osa saada võistlusest Ringiste külas Karula metsiku looduse rüpes.

Loe lähemalt

EST ENG RUS
Asutus:
MTÜ Misso Tehnikaspordi Klubi
Kontaktisik:
Birgit Pettai
Telefon:
5627 7125
E-post:
E-post
Veebileht:
https://piksepini.ee