Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Näitus "Ülikooli peahoone kunstis"

Tartu Ülikooli kunstimuuseum

Tartu Ülikooli kunstimuuseum vaata kaarti

E 22. apr 2019 | 10:00 - R 06. dets 2019 | 18:00

3,00-6,00€

ww.kunstimuuseum.ut.ee/et/content/lahtiolekuajad-ja-piletihinnad

Lisa kalendrisse
Galerii
Tutvustus

Tänavu tähistatakse rahvusülikooli 100. aastapäeva. Sel puhul avatakse Tartu Ülikooli kunstimuuseumis näitus, mille keskmes on üks ülikooli ja kogu Eesti hariduselu sümboleid – Tartu Ülikooli peahoone.

Tänavu tähistatakse rahvusülikooli 100. aastapäeva. Sel puhul avatakse Tartu Ülikooli kunstimuuseumis näitus, mille keskmes on üks ülikooli ja kogu Eesti hariduselu sümboleid – Tartu Ülikooli peahoone.

Ülikooli peahoone on kindlasti üks enim kunstis kujutatud Tartu hooneid. Seda näeb nii linnavaadetel, olustikupiltidel kui ka rahvusliku sümbolina muudel kunstiteostel. Just peahoone südames asuvas kunstimuuseumis on kõige kohasem näidata, kuidas on seda maja eri aegadel kujutatud.

Näitusel eksponeeritakse maali, graafikat ja joonistusi 19. sajandi algusest tänapäevani, andes nõnda omapärase, ühele hoonele keskendunud läbilõike baltisaksa ja Eesti kunstist. Valikute tegemisel pole jäetud kõrvale ühtegi ajajärku ja kõrvuti on pandud eri stiilis töid. Nii peegeldub ülikooli peahoone loos ka Eesti kultuuri- ja ajalugu.

Publikuprogrammi esimene üritus – kuraatorituur – toimub kolmapäeval, 24. aprillil kell 17.15. Ülejäänud programm avaldatakse jooksvalt muuseumi kodulehel kunstimuuseum.ut.ee.

Näituse meeskond
Kuraatorid: Kristiina Tiideberg, Ingrid Sahk
Kujundaja: Peeter Laurits
Keeletoimetaja: Sirje Toomla
Tõlge inglise keelde: Mari-Liis Belials, Kristin Lillemäe
Näituse meister: Tanel Nõmmik

Eksponeeritud kunstiteosed on pärit Eesti Ajaloomuuseumist, Eesti Kunstimuuseumist, Eesti Rahva Muuseumist, Rahvusarhiivist, Tartu Kunstimuuseumist, Tartu Linnamuuseumist, Tartu Ülikooli muuseumist, Tartu Ülikooli raamatukogust ja erakogudest.

Loe lähemalt: http://kunstimuuseum.ut.ee

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: Tartu Ülikooli kunstimuuseum
Aadress: Ülikooli 18
Kontaktisik: administraator
Telefon: 7375385
E-post: kunstimuuseum [at] ut.ee
http://kunstimuuseum.ut.ee

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google