Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Näitus "TEKSTIIL ja KOHT"

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas vaata kaarti

N 25. nov 2021 | 17:00 - L 18. dets 2021 | 18:00

Tasuta

Lisa kalendrisse
Galerii
Tutvustus

Neljapäeval, 25.11. kell 17:00 avatakse galerii Pallas projektiruumis Pallase tekstiiliosakonna tudengite näitus „TEKSTIIL ja KOHT“.
Projekti “TEKSTIIL ja KOHT” eesmärk on peegeldada autorite isiklikku kogemust läbi eksperimentaalse kanga või struktuuri, integreerides seda näituse konteksti.

Kolm keskset küsimust – kes, kus, miks – peegeldavad iga autori individuaalsust ja nende loomingulist viisi esitatud küsimusi tervikuks siduda. Kõige tähtsamad olid loomingulises protsessis just küsimused ise, mitte nendele vastamine. Teose loomise käigus tegelesid tudengid erinevate teemade ja mälestustega neid taasluues ja edasi jutustades. Läbi tekstiilikunsti meediumi arutlevad autorid universaalsetel aktuaalsetel teemadel nagu kliimasoojenemine, taas- ja uuskasutus, jätkusuutlikkus jne.
Iga tudeng valis enda jaoks olulise koha ja sellega seotud tekstiilse mälestuse, mida minevikust päästa. Mälestus äratas uusi mõtteid, mis läbi oleviku filtri panid aluse kunstiteose loomisele, et jätta oma jälg tulevikku. Tudengid vaatlesid valitud kohta läbi mälu, kujutlusvõime ja ajalise dimensiooni, võttes arvesse selle geograafilist asukohta ja identiteeti, kunstilist ja esteetilist aspekt. Tõlgendades isiklikku mälestust läbi koha ja tekstiili, kerkisid esile uued teemad ja vaatenurgad. Mälestust kohandades, teisendades ja uuesti ellu äratades saab koht läbi tekstiili uue elu.
Näitusel osalevad: Brigita Kasemets, Kristiina Saaron, Gerly Eisenschmidt, Merily Mikiver, Olga Hoch, Johanna Mauer, Marion Mölder.
Juhendaja: kaasprofessor Monika Žaltauskaitė Grašienė, Vilniuse Kunstiakadeemia Kaunase osakond, tekstiilikunst ja meedia.

Loe lähemalt: http://facebook.com/GaleriiPallas

Jaga
Asukoht kaardil
placeholder
Korraldaja

Asutus: Kõrgema Kunstikooli Pallas tekstiiliosakond
Kontaktisik: Aet Ollisaar
E-post: aet.ollisaar [at] pallasart.ee

Teie brauser on aegunud. Palun laadige alla üks antud tasuta brauseritest:

Firefox
Firefox Mozilla Foundation
Opera
Opera Opera Software
Chrome
Chrome Google