Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Tartu 2024
  • Lisaprogramm
  • Mess/laat
  • Tartu 2024
  • Lisaprogramm
  • Mess/laat

Nahtsipäeva laat Setomaal

Värska Talumuuseum

vaata kaarti

L 09. nov 2024 | 10:00 - 15:00

Pääs laadale ja muuseumisse 1€, lapsed tasuta.

Piletikassas (kohapeal)

1 €

Nahtsipäeva laat Setomaal toimub Värska talumuuseumi õuealal laupäeval, 9. novembril 2024 kell 10.00-15.00. Hea võimalus osaleda ühel viimastest hilissügisestest laatadest ja kogeda laadamelu Setomaa moodi.

Nahtsipäeva laat Setomaal võlub oma eheda laadamelu ning vaheldusrikka laadaprogrammiga. Laadalt leiate nii käsitöömüüjaid, talukaubapakkujaid kui ka muud head, ilusat ja vajalikku kingikotti. Erinevad töötoad toimuvad soojas muuseumitares.
Koplisse seatakse üles vana-aegse olustikuga elav laada-ala, kus on müügile välja pandud traditsiooniline käsitöö ja maitsev söögikraam ja erinevad talukaubad. Külastajad saavad kohtuda inspireerivate käsitöömeistritega, küsida küsimusi, anda sisse tellimusi. Kohale kutsutakse oma esinduse ja käsitööletiga ka Setomaa sootskad ehk Kroonikogo ja aktiivsemad külakogukonnad, samuti aiasaaduste ja käsitööhoidiste valmistajad.
Inimesed tulevad kokku, et üksteisega kohtuda, vahetada oskuseid, mõtteid ja käsitööd ning sügisesi saaduseid, mida on enne talve hea kodudesse varuda.
Talus käib vilgas traditsiooniliste sügis-talviste tööde tegemine - Värska Talumuuseumisse tulevad üle Setomaa muuseumide kokku muuseumimajade perenaised, kes üheskoos teevad käsitööd. Külastajad saavad astuda ligi ning samuti meisterdamist proovida. Õpitubasid on nii täiskavanutele kui ka lastele.
Laadaplatsil loob meeleolu seto leelo ja pillimäng ning põnevad esinejad. Moosekandid on oodatud üles astuma ning laulunaised ja -mehed ise laulu üles võtma, nagu see ka vanal ajal oli. Toredaid tegevusi jätkub ka lastele. Seto Tsäimaja pakub laadapäeva puhul erimenüüd.

Nahtsipäeva laat Setomaal on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-setomaa

Loe lähemalt

|
EST ENG RUS
Asutus:
Setomaa Muuseumid
Telefon:
+372 505 4673
E-post:
E-post
Veebileht:
https://www.setomuuseum.ee