Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Näitus "Kas keegi on näinud elektrit?"

Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saal

Tartu Ülikooli raamatukogu näituste saal vaata kaarti

N 01. dets 2022 | 00:00 - P 19. veebr 2023

Tasuta

Galerii
Tutvustus

Kirjandust ja taaskasutust ühendav näitus "Kas keegi on näinud elektrit?" on inspireeritud meid ümbritsevast elust. Väljapaneku teeb eriliseks asjaolu, et näitusel kasutatakse minimaalselt elektrit.

Näitusel "Kas keegi on näinud elektrit?" kohtuvad argielu, kirjandusklassika ja popkultuur, Näituse idee ühe autori, Evelin Arusti sõnul saadi impulsse tegutsemiseks ühtaegu nii Mati Undi romaanist “Öös on asju” kui ka igakuistest elektriarvetest.

Näituse eksponaadid valmisid aga esemetest, mis sageli jäävad kuurinurka seisma. Raamatukogus tehtud üleskutsele tuua näitusele erinevaid elektriga seotud esemeid kogunes kõige enam kasutult vedelevaid juhtmeid. Nendest valmis ka näituse kõige suurem eksponaat.

“Nendele, kes on Mati Undi loominguga tuttavad, on siin kindlasti palju äratundmisrõõmu,” sõnas Arust. “Oleme tema loominguga üsna vabalt ringi käinud, aga teades, kuidas Unt ise armastas klassikute loomingut tõlgendada ja seoseid luua, siis usume tegijatena, et ta teispoolsuses temale omaselt muheleb meie näituse peale.”

Näituse koostasid Evelin Arust, Lilian Mengel ja Herdis Olmaru, kujundas Lilian Mengel. Väljapaneku valmimist toetas Sihtasutus Eesti Rahvuskultuuri Fond.

Näitust "Kas keegi on näinud elektrit?" saab vaadata 19. veebruarini 2023.

Loe lähemalt: https://utlib.ut.ee/naitus-kas-keegi-nainud-elektrit-seob-kirjanduse-ja-argielu

Asukoht kaardil
Korraldaja

Asutus: Tartu Ülikooli raamatukogu
Aadress: Wilhelm Struve 1, Tartu
Kontaktisik: Herdis Olmaru
E-post: E-post
https://utlib.ut.ee/

Jaga