Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Näitus/muuseum
  • Näitus/muuseum

Näitus "Mitmepalgeline"

Tartu Ülikooli Philosophicumi trepigalerii

vaata kaarti

T 07. nov 2023 | 16:30 - P 07. jaan 2024 | 18:00

Tasuta

7. novembril kell 16.30 avatakse Philosphicumi trepigaleriis (Jakobi 2, Tartu) Tartu linna ja maakonna kunstiõpetajate loometöö näitus, kus osaleb üle 20 kunstiõpetaja.

Näitusel “Mitmepalgeline” osaleb üle 20 kunstiõpetaja Tartu linnast ja maakonnast, paljud neist Tartu Ülikooli vilistlased. Mitmed osalejad on ka Pallase ja Tallinna Ülikooli taustaga.

Suurima soojuse ja rõõmuga välja pandud näitusele sai iga õpetaja esitada ühe töö, mis tutvustab ning iseloomustab teda kõige paremini. Nii saame näitusel näha lõuendil maale, joonistusi, aga ka gobelääni. Iga kunstnik jutustab oma tööga just talle olulist lugu. Nii nagu kõik õpetajad on omanäolised isiksused, on ka nende looming mitmekülgne ja kaasahaarav. Isikliku kogemuse läbi innustavad õpetajad kõige vahetumalt ja siiramalt ka õpilasi loovad olema.

Näitusel saab näha nii stiilide, tehnikate, faktuuri, materjalide, koloriidi kui käekirjade poolest eriilmelist loomingut. Viivuks on võimalik heita kõrvale argimured ja nautida unenäolist-salapärast merekivikeste maailma, vaadata romantilist ja lüürilist kunsti, mis paneb mõtlema ainult headele asjadele, või mõtiskleda realistlikumat laadi stseeni ees hoopis igapäevaelu tüütute, kuid paratamatute tahkude üle. Näituselt leiab nii õrnu toone kui tugevat ja säravat koloriiti, nii rahulikke kui hoogsaid kujutusviise, visandlikumaid töid, loodusest inspireeritud motiive, aga ka abstraktseid ja ekspressiivseid kompositsioone ning geomeetrilisi vorme.
Kõik osalevad kunstiõpetajad on lisaks õpetajatööle aktiivsed loomeinimesed, mitme loomeliidu liikmed, osalevad ühisnäitustel ning korraldavad personaalnäitusi.

Näitusel osalevad kunstnikud Anneli Kaasik, Kadri Kosk, Jana Pokotylo, Kadri Krüüner, Elts Kuhhi, Helle Lõhmus, Maret Kuura, Mari Vaaderpall, Kadri Jürimaa, Ene Hurt, Kaia Kallaste, Mariana Jürimäe, Kristel Roog, Monika Väärt, Tiina Meos-Sillaots, Üllar Sillaots, Helene Põdra, Helle Saue, Paul Kunman, Külli Sari, Erna Tamm ja Anu Loigu.

Näitus eksponeeritakse Jakobi 2 õppehoone (Philosophicumi) peafuajee trepihallis. Galerii on lahti E-R 8.00-19.45 ja L-P 8.00-18.00, v.a lühendatud tööpäevad ja pühad.

Loe lähemalt

EST ENG
Asutus:
Tartu Ülikooli humanitaarteaduste ja kunstide valdkond
Aadress:
Jakobi 2-117, Tartu
Kontaktisik:
Maarja Nõmmik
Telefon:
+372 737 5341
E-post:
E-post
Veebileht:
https://humanitaarteadused.ut.ee/et/sisu/philosophicumi-trepigalerii