Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Näitus "Mõjukas materjal. Disain ja uued tehnoloogiad." Jääaja Keskuses

Jääaja Keskus

Jääaja Keskus vaata kaarti

R 11. nov 2022 | 10:00 - P 14. mai 2023 | 17:00

https://jaaaeg.ee/naitus-mojukas-materjal/

10 €

Galerii
Tutvustus

Nii nagu meie planeedi ajalugu on talletunud pinnavormidesse – mägedesse, tasandikesse ja orgudesse –, on inimkultuur salvestatud mitmesugustesse materjalidesse. Olgu savi, puit või metallid – materjalid kannavad asendamatut rolli nii ühiskonna toimimisel kui ka selle kujundamisel. Kuidas mõjuvad materjalid inimesele ja keskkonnale? Milliseid materjale ja tehnoloogiaid vajame tulevikus?

Näituse fookuses on materjalide ja uute tehnoloogiate kasutamine nüüdisaegsete Eesti kunstnike ja disainerite loomingus. Väljapanek uurib, mil viisil avardab digitaalsete tehnoloogiate, 3D-printimise, lasergraveerimise või ultraheliõmbluse rakendamine traditsiooniliste materjalide (portselan, klaas, puit, tekstiil) kasutusvõimalusi. Käsitöö ning digitehnoloogiate koostöös sünnib põnevaid lahendusi, mis pakuvad uutmoodi esteetikat, ent sunnivad ühtlasi ümber mõtestama kunstniku harjumuslikku autoripositsiooni.
Osalevad kunstnikud / Artists: Elize Hiiop, Siim Karro, Lauri Kilusk, Eve Koha, Marta Konovalov, Erki Nagla, Kärt Ojavee, Olivia Page, Darja Popolitova, Johanna Ulfsak, Riina Õun

Näituse kuraator: Karin Vicente
Näituse kujundaja: Villu Plink
Graafiline disainer: Külli Kaats, Villu Plink

Loe lähemalt: https://jaaaeg.ee/naitus-mojukas-materjal/

Asukoht kaardil
Korraldaja

Asutus: Jääaja Keskus
Aadress: Saadjärve 20, Äksi, 60543 Tartu maakond
Kontaktisik: Kätrin Beljaev
Telefon: +372 53453125
E-post: E-post
https://jaaaeg.ee/

Jaga