Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Foto: Ülle Järve
Foto: Ülle Järve

Näitus „Õis igasse päeva“. Lillemotiividega Ülle Järve maalid

Tartu Ülikooli botaanikaaed

Tartu Ülikooli botaanikaaed vaata kaarti

T 14. veebr 2023 | 10:00 - R 31. märts 2023 | 17:00

Piletikassas (kohapeal)

3 - 5 €

Galerii
Tutvustus

Pooleteise kuu jooksul alates sõbrapäevast, 14. veebruarist kuni 31. märtsini on Tartu Ülikooli botaanikaaias avatud kunstniku Ülle Järve maalinäitus lilledest, mis kutsub üles oma kodu kujundamisel riputada seinale üks lillemaal, mis rõõmustaks meie meeli iga päev.

Ülle Järve on kunstnik, kuid ka suur toataimede lemb, kelle elus veel hiljuti kippus tubane lilleaed mängima suurt rolli – kõik 560 taime vajasid erilist tähelepanu. Tema kollektsiooni kuulusid uhke sukulentide pere ja paljud teised taimed. Kunstniku lillearmastus on suur, aga just Türi tulbipäevad inspireerisid teda lõuendile kandma lillemotiive. Pandeemia tõttu jäi tookord näitus üles seadmata, aga alates teisipäevast, 14. veebruarist on võimalik Tartu Ülikooli botaanikaias Ülle Järve maale näha – lõuenditelt võib leida tulpe, mõne pojengi, maguna, karukella ja helgetes toonides artišoki – ka aednike hing pole puutumata jäänud.

Lillede maailm võlub kunstnikku, tema maalidelt võib näha pühendumusega jäädvustatud õite korrapäratut voolavust ja värvide-, vormide-, varjude-, valgusemängu. Nagu Ülle Järve ise kirjeldas: „See on kui üks lõputu seiklus ja tagaajamine“.

Ülle Järve on andekas kunstnik, kes töötas 30 aastat tagasi graafilise disainerina Vaal Galeriis. „Pärast keskkooli sattusin sinna tööle – tuntuim töö sellest ajast Raadio Kuku firma sümboolika, see sai tehtud nüüdseks üle 30 aasta tagasi.“ Samuti on ta illustreerinud mitmeid raamatuid ja õppematerjale, täiendanud end Eesti Kunstiakadeemias.

Näitus „Õis igasse päeva“ Ülle Järve lillemaalidega jääb Tartu Ülikooli botaanikaaia õppeklassis avatuks 14. veebruarist kuni 31. märtsini. Näitust saab külastada botaanikaaia piletiga.

Loe lähemalt: https://natmuseum.ut.ee/et/ois-igasse-paeva-ulle-jarve

Asukoht kaardil
Korraldaja

Asutus: Tartu Ülikooli botaanikaaed
Aadress: Lai tn 38, Tartu
Telefon: 737 6180
E-post: E-post
https://natmuseum.ut.ee/

Jaga