Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Näitus/muuseum
  • Näitus/muuseum

Näitus "Soomuk – raudne rusikas"

KGB kongide muuseum

vaata kaarti

K 14. juuni 2023 | 11:00 - L 30. dets 2023 | 17:00

https://muuseum.tartu.ee/kgb-kongide-muuseum/kulastajainfo/

Piletikassas (kohapeal)

4 - 7 €

Alates 14. juunist on KGB kongide muuseumis avatud uus ajutine näitus “Soomuk – raudne rusikas”.

KGB kongide muuseumis on alates juuniküüditamise leinapäevast, 14. juunist avatud näitus “Soomuk – raudne rusikas”. Näitusel on väljas nii 20. kui ka 21. sajandi peamistes konfliktides kasutatud ning eri riikide armeede koosseisu kuulunud sõjamasinate täpselt vähendatud koopiad. Selle masinapargi on oma kätega ise meisterdanud staažikas kaitseliitlane Aare Nõmm. Näituse väljapanekul on 70 soomukit-tanki ning paar masinat ka noorelt andekalt mudelimeistrilt Uko Raudselt.

Kolm aastat tagasi oli KGB kongide muuseumis näitus Eesti suurimast erakätes olevast kiivrite kollektsioonist, mille omanikuks oli samuti Aare Nõmm. Nüüdseks on see suurepärane sõjakiivrite kollektsioon tallel Tartu Linnaajaloo Muuseumides.

14. juunil möödub 82 aastat juuniküüditamisest, mil mälestame selle kuritegeliku massioperatsiooni ohvreid. Tartus juhiti küüditamisoperatsiooni „hallist majast“, majas, kus asub praegu KGB kongide muuseum. Muuseumis on sellel päeval tasuta sissepääs. Külastajad on oodatud tutvuma nii uue ajutise kui ka püsinäitusega.

Loe lähemalt

Asutus:
KGB kongide muuseum
Aadress:
Riia 15b
Kontaktisik:
Martin Jaigma
Telefon:
7461914
E-post:
E-post
Veebileht:
https://muuseum.tartu.ee/kgb-kongide-muuseum/