Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Näitus/muuseum
  • Näitus/muuseum

Näitus „Suvitajad”

Tartu Linnaraamatukogu peamaja

vaata kaarti

T 18. juuni 2024 | 00:00 - R 02. aug 2024 | 23:59

Tasuta

Madli Soon (2006) on Võrumaalt Kärgulast pärit noor kunstnik, kelle jaoks on käesolev näitus esimene iseseisev ülesastumine väljaspool Tartu Kunstikooli, kus ta õpib praegu kujundusgraafiku erialal. Madli Soon on väikesest saati armastanud vaatlemist, joonistamist, värve ning meisterdamist. Talle pakuvad huvi loomingulised väljendusvõimalused, alates viiulimängust ja laulmisest kujutava kunsti ning erinevate loovülesanneteni. Käesoleval näitusel on väljas Soone autoritööd, milles kohtuvad filigraanne pastakajooonistus ning pärismaailma fragmentidest kokkupandud detailirohke fantaasiamäng.

Näitusetööd on sündinud autori vormi- ja väljenduseotsingutest ajendatuna 2024. aasta esimesel poolel. Kahte joonistust on käesoleva aasta aprillis-mais eksponeeritud ka Tartu Kunstikooli õpilaste ühisnäitusel Tartu Ülikooli raamatukogus.

Mari Hiiemäe (1977) on Tartust pärit kunstnik, kes pärast kümmet aastat on Tartu Linnaraamatukogus taas tagasi oma skulptuuriväljapanekuga. Aastal 2014 eksponeeris Hiiemäe siin oma esimest skulptuurinäitust “Vaimujutud”, kus oli väljas kümmekond tema loodud erinevatest materjalidest skulptuuriobjekti, mis olid suuresti inspireeritud erinevatest Eesti rahvapärimuses kirjeldatud vaimolenditest. Järgnesid raamatuillustratsioonide näitused “Loomaaeg” (2019), “Metsa poole” (2021), “Kalamehe jutud” (2022) ning “Suves on putukaid” (2023). Käesolev näitus “Suvitajad” (2024) on taas skulpturaalne – väljas on valik Hiiemäe keraamilistest skulptuuridest ja skulpturaalsest keraamikast, millega autor on tegelenud viimase paari aasta jooksul.

Näitus “Suvitajad” Tartu Linnaraamatukogu muusikaosakonnas on avatud 18.06-2.08.2024

Loe lähemalt

Asutus:
Tartu Linnaraamatukogu
Aadress:
Kompanii 3/5, Tartu
Kontaktisik:
Tartu Linnaraamatukogu
E-post:
E-post
Veebileht:
https://www.luts.ee/