Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Näitus | Tervitused ja mis iganes taastaks meie katkema kippuva suhte

Kogo galerii

Kogo galerii vaata kaarti

L 04. veebr 2023 | 13:00 - L 25. märts 2023 | 18:00

Tasuta

Galerii
Tutvustus

Kunstnkud: Agnė Jokšė, Anna Trell, Cloe Jancis, Diāna Tamane
Kuraator: Brigit Arop

Näituse „Tervitused ja mis iganes taastaks meie katkema kippuva suhte“ alguspunkt on kuskil kosmilise ajajoone sasipuntral.

Konkreetsem stardipauk sai sellele projektile antud eelmise aasta südasuvel, kui algasid lugemisklubi kohtumised, mille eesmärk oli kunstnikega koos mõtestada loetud tekstide ja enda kogemuste abil naiste sõprust. Kuigi üle kolme aasta tagasi kirjutatud sõnad on märkmikus ajaga tuhmunud, on algne idee endale tasapisi vormuva keha kasvatanud: lisaks lugemisklubile ka Kogo galeriis avatav näitus koos kunstnike Agnė Jokšė, Anna Trelli, Cloe Jancise ja Diāna Tamanega.

Näitus „Tervitused ja mis iganes taastaks meie katkema kippuva suhte“ käsitleb naistevahelist sõprust ja intiimsust, sellest võrsuvat turvatunnet, hoolivust ja romantikat, aga ka lahkumineku leina. See tõukub püüdlusest leida teed sõprusega seotud tähendusmaailmas, kus põrkuvad isiklikud kogemused, kultuurilised representatsioonid, ideaalid ja reaalsus ning isiklikud ja ühiskondlikud ootused lähedastele suhetele. Lähtudes laialt levinud arusaamisest, et hoolivatel sõprussuhetel on inimese elus suur roll kanda, on just naissubjektsuse vaatepunktist alustamine kõnekas, sest oma parimas vormis on naiste sõprust alates 19. sajandist peetud intiimsete, hoolitsevate ning rasketel hetkedel lohutust ja turvatunnet pakkuvate suhete võrdkujuks.

Näituse valmimist toetasid Eesti Kultuurkapital ja Tartu linn.

Loe lähemalt: https://www.kogogallery.ee/ee/naitused/tervitused-ja-mis-iganes-taastaks-meie-katkema-kippuva-suhte/

Asukoht kaardil
Korraldaja

Asutus: Kogo galerii
Aadress: Kastani 42
E-post: E-post
https://www.kogogallery.ee

Jaga