Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Tartu 2024
  • Näitus/muuseum
  • Lisaprogramm
  • Tartu 2024
  • Näitus/muuseum
  • Lisaprogramm

Õie Holmi isikunäitus "Maskeraad"

Galerii Pallas

vaata kaarti

R 22. märts 2024 | 17:00 - L 20. aprill 2024 | 18:00

Tasuta

Olete teretulnud avastama minu fantaasiamaskide ja skulptuuride maailma. See pole mitte ainult esteetiline elamus, vaid ka näitus inimesele, kes mõistab, et elu või surma tõsidust on vaja absurdiga tasakaalustada.

Näituse "Maskeraad" idee sündis autoril soovist üle saada enda sotsiaalsest ärevusest. Üheks ärevuse sümptomiks oli hirm inimestele silma vaadata. Autor mõtestab selle enda jaoks lahti nii: “Ma olen vist oma hirmust nüüdseks üle saanud. Inimestele silma vaadates ja näojooni jälgides sain aru, kuidas iga väiksemgi pilk või näol esinev vormiline eripära võib öelda, mis inimesega on tegemist või mida ta parasjagu mõtleb.”

Maskide kandmine annab vabaduse olla keegi teine. Kunsti tegemine annab võimaluse kunstnikul öelda seda, mida on raske sõnadega väljendada. Inimeste tahe varjata enda sisemaailma, võib kaasa tuua oma alter ego leiutamise või päris elus karnevalimaskiga ringikäimise.

Näitusega süvitsi minnes tekkisid küsimused autoril ka iseendale:”Kes ma olen ja olin? Mis mured mul on? Kes ma siin teatri etenduses nimega "elu" olla tahaksin? Mis müstiline elukas minus peitub?”

Näituse “Maskeraad” ajendiks oli ansambli Winny Puhh kontsertetendus, “Kuuse lõhna täis on tuba”. Valmisid fantaasiarikkad maskid ansambli liikmetele, idee sai aga tiivad ning otsus selle teemaga edasi minna tuli loomuliku jätkuna. “Edasi ma lähen aga surelikud oleme me kõik.” Seda tuletas autorile meelde tema isa surm. Näitusel on eksponeeritud fantaasiamaskid ja skulptuurid, üheks maskiks on ka autori kadunud isa surimask.

“Tahan vangistada kõikvõimalikke fantaasiakilde ja emotsioone maskidesse ning skulptuuridesse, et vaimu- ja muinasjutumaailmade pettekujutelmadele konkreetset vormi andes saaks oma ja inimkonna hirmudele näkku vaadata ja neid lõpuks ületada.” - Õie Holm

Õie Holmi isikunäitus "Maskeraad" kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammi.

Loe lähemalt

EST ENG
Asutus:
Galerii Pallas
Aadress:
Riia 11, Tartu, Estonia
Kontaktisik:
Reet
Telefon:
734 9954
E-post:
E-post
Veebileht:
https://www.facebook.com/GaleriiPallas/