Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Ole valmis! Minu kriisis hakkama saamise lugu

Eesti Rahva Muuseum

Eesti Rahva Muuseum vaata kaarti

T 03. jaan 2023 | 10:00 - P 05. märts 2023 | 18:00

https://www.erm.ee/et/ole-valmis-naitus

Piletikassas (kohapeal)

5 - 7 €

Galerii
Tutvustus

Näitus sellest, kuidas inimesed saavad kriisi korral hakkama.
Avatud ERMi filmisaalis (püsinäituse "Kohtumised" keskel) 14.12.2022 kuni 5.03.2023.

Näitusel „Ole valmis! Minu kriisis hakkama saamise lugu“ saab vaadata ja kuulata Eesti inimeste kogemusi ja nõuandeid, kuidas ohuolukordades hakkama saada. ERMi, Päästeameti ja Naiskodukaitse ühisel eestvedamisel kogutud lood, fotod ja esemed on koos Paide Teatri näitlejate esitatud videolugudega külastajatele avatud 5. märtsini.

Lugude järgi võime tõdeda, et vanavanemate tarkusega ehitatud sahver on saanud uue praktilise tähenduse. Sahvreid on hakatud kasutama nii sajandivanustes majades kui ka leitud võimalusi sisse seada uuemates garaažides, kus temperatuur hoiustamiseks püsib paras ka ilma vooluta.

Eesti inimesed mäletavad mitmeid torme. Näitusele jõudsid lood nii Padaoru-, Eisma-, Pärnu- ja Võru kandist, kus tuli hakkama saada kuniks elekter- ja side taastati. Peale loodusõnnetuste jõudis näitusele veel mitmeid kogemuslugusid, kuidas interneti- ja mobiilsideta infot saada, oma kelder varjendiks kohandada või tõrjuda küberrünnakut.

Mitmetes lugudes oleks hullem võinud jääda juhtumata, kui õigeaegselt oleks ohtu tunnistatud ja sellele vastavalt tegutsetud. Kui aga ohuolukord juba käes, siis saad alati paremini hakkama, kui oled valmistunud. Kriisides on oluline jääda rahulikuks ja osata arvestada inimestega oma kõrval, seal hulgas laste- ning eakatega. Näpunäiteid selle kõige kohta saab juba näituselt.

Kõige olulisem on alustada oma valmisolekut laadides alla „Ole valmis!“ äpp, mis annab juhiseid nii valmistumiseks kui kriisi korral tegutsemiseks.

Loe lähemalt: https://www.erm.ee/et/ole-valmis-naitus

Asukoht kaardil
Korraldaja

Asutus: Eesti Rahva Muuseum
Aadress: Muuseumi tee 2, Tartu
https://www.erm.ee

Jaga