Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Enlil Sonn
Enlil Sonn

PallasFoto tudengite näitus "AGA SUL ON TERVE ÕUN"

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas vaata kaarti

T 17. jaan 2023 | 11:00 - L 11. veebr 2023 | 18:00

Tasuta

Galerii
Tutvustus

Galeriis Pallas avaneb Pallase fotograafiaosakonna teise kursuse tudengite omanäolisele arhitektuurikäsitlusele keskenduv näitus. Projektis osalevad Mairi Korkka, Anette Laius, Signe Oidekivi, Enlil Sonn, Olev Mihkelmaa ning Kaimar Tauri Tamm. Ruumiloomet, vormi ning segadust ja korda keskkonnas analüüsiv väljapanek esitleb arhitektuurifotograafia kursuse raames tehtud tööde paremikku.

Erineva tausta, kogemuse ja väljaõppega tudengid ühendavad jõud, et luua ekspositsioon, kust võib leida nii igapäevatoimetuste teele jäävaid arhitektuuridetaile kui ka arhitektoone ja vaatepunkte, mida nii tihti ei kohta. Fotograafid mõtestavad lahti enda nägemust elust ja ilmast ning just erinevate autorite koostöö ja üksikute tööde vormistamine ühtseks näituseks on põhjus, miks väljapanek võiks imponeerida igaühele – nii mõnigi võib fotode hulgast leida endaga sarnase maailmavaate. Arhitektuuriobjektide lahendamiseks ning nende käsitlemiseks peab olema mingi alguspunkt – ütleme, et see on õun. Täielikku tühjust kujutada pole võimalik – vähemalt on sul terve õun. Õun – iseenesest nii argine objekt võib olla ruumiloome aluseks, isikupärase lahenduse leidmiseks ning miks mitte ka ideeallikaks.
Tänusõnad tudengites arhitektuurifoto pisiku tekitanud (ning olemasolevat julgustanud) õppejõule Andrus Kannelile ning kontseptuaalset, ruumi analüüsivat mõtlemist arendanud Vallo Kalamehele.

Loe lähemalt: https://facebook.com/GaleriiPallas

Asukoht kaardil
Korraldaja

Asutus: Kõrgema Kunstikooli Pallas fotograafia osakond
Kontaktisik: REET PULK-PIATKOWSKA
Telefon: 7349954
E-post: E-post

Jaga