Teksti suurus

Reavahe

Kontrastsus

Peeter Linnapi isiknäitus "Taevatrepp"

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas

Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas vaata kaarti

K 18. jaan 2023 | 11:00 - L 11. veebr 2023 | 18:00

Tasuta

Galerii
Tutvustus

Galerii keldripinnal avatud Peeter Linnapi isiknäitus "Taevatrepp" on pühendatud kunstnikule ja sõbrale Christian Boltanski’le (1944-2021) ja kõigile noorelt lahkunud eestlastele.

Paarkümmend aastat tagasi hakkas mulle silma seik, et Eestis surevad inimesed seletamatult noorelt. Eesti oli küll taas Euroopa riik, kuid meie eluiga meenutas ja meenutab kohati ka praegu pigem reservaadis hääbuvaid pärismaalasi. Ajalehtedes ilmub ridamisi kummalisi teateid kadumaläinud inimestest, kellest paraku enamik on osutunud veidi hiljem siit ilmast lahkunuteks. Alati on need juhtumised olnud „vägivalla tunnusteta“, mitte iial pole me tegelikult saanudki teada, miks üks või teine noor inimene suri.
Viimasel paaril kümnendil on raskesti seletataval moel meie seast lahkunud rida väga tuntud inimesi, meie tippe nii kunstides, teaduses, ettevõtluses kui poliitikas. Püüdes seletada mõne suurepärase muusiku, kunstniku või teatraali surma viidatakse sümptomaatiliselt ja mõtlematult alkoholisõltuvusele ja sellest lähtuvale justkui paratamatusele, et teisiti ei oleks saanudki üldse minna. Ometi jääb varalahkunud inimeste kohale suur tühjus ja küsimärk.
Kas ikka on igal üksikul juhtumil tegemist vaid üksikjuhtumiga? Kas ei joonistu varalahkunutest kokku mingit seaduspära, suuremat süsteemi, statistilist mustrit? Miks on see kõik nii sarnane indiaanlastega reservaatides, kus eluiga on samuti kaduv-lühike? Miks?

Loe lähemalt: https://facebook.com/GaleriiPallas

Asukoht kaardil
Korraldaja

Asutus: Kõrgema Kunstikooli Pallas galerii Pallas
Kontaktisik: Peeter Linnap
Telefon: 7349954
E-post: E-post

Jaga