Teksti suurus
Reavahe
Kontrastsus
  • Tartu 2024
  • Lisaprogramm
  • Sport
  • Tartu 2024
  • Lisaprogramm
  • Sport

Rahvusvaheline noorte jalgpallifestival Tartu Culture Cup 2024

Tartu jalgpalliväljakud

vaata kaarti

N 01. aug 2024 | 09:00 - P 04. aug 2024 | 18:00

Festival on jälgimiseks vabalt ligipääsetav.

Tasuta

Tartu Culture Cup 2024 on rahvusvaheline jalgpallifestival, mis kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisapgrogrammi ja toob Tartusse võistlema mitu tuhat noort sportlast paljudest erinevatest riikidest. Läbi spordi ja kultuuriprogrammi tutvustame noortele, treeneritele ja lapsevanematele Eestit ja Euroopa 2024. aasta kultuuripealinna Tartut koos oma mõnusa turistisõbraliku õhustikuga.

Rahvusvaheline noorte jalgpallifestival Tartu Culture Cup 2024 toimub 1.-4. augustini Tartus ja Tartu ümbruses asuvatel jalgpalliväljakutel. Festivalikeskus ja toitlustusala asuvad Tartu südalinnas. Seal toimub ka festivali rongkäik ja pidulik avatseremoonia. Festivali finaalmängud toimuvad 4. augustil Tamme Staadioni peaareenil koos efektse ja vaatemängulise autasustamistseremooniaga.

Tartu Culture Cup täidab Tartu linna neljaks päevaks noorte jalgpalluritega. Ootame Tartusse võistlema kokku 140 võistkonda ja üle 2000 noore sportlase mitmetest riikidest. 2023. aastal külastasid Tartu Culture Cupi lisaks Eesti võistkondadele Läti, Leedu, Soome, Ukraina ja Hispaania võistkonnad. 2024. aastal on meie eesmärgiks Tartusse tuua vähemalt 40 võistkonda 6-8st välisriigist.

Tartus on kõik eeldused, et võõrustada noorte spordisündmusi ja väliskülalisi, kes neist osa võtavad. Turniiri kvaliteetne ja edukas elluviimine aitab suurendada Eesti ja Tartu tuntust noortespordisündmuste toimumise sihtkohana ning annab igal suvel oma panuse kohaliku majanduse elavdamisesse.

Jalgpallifestivali Tartu Culture Cupi korraldamise alustasime 2022. aastal, kui oli teada, et Tartu kannab 2024. aastal Euroopa Kultuuripealinna tiitlit. Kuna jalgpall on Euroopa spordi- ja kultuuriruumis tähtsaim spordiala, siis on meie missiooniks luua Tartu Culture Cupist tugev ja hea mainega bränd, mis eksponeeriks Tartut kui regiooni spordikultuuri keskust. Festivali visiooniks on siduda jalgpallifestival ära laiemalt ka samal perioodil Tartus toimuvate kultuurisündmustega (näiteks filmifestival Tartuff), loomaks positiivset sünergiat kultuuri ja spordi vahel.

Kui soovid kehakinnitust või vajad öömaja, vaata Tartu 2024 külalislahkuse võrgustiku liikmete pakkumisi: https://tartu2024.ee/soovitused-tartulinn

Loe lähemalt

|
EST FIN ENG RUS
Asutus:
MTÜ FC Santos
Aadress:
Muuseumi tee 7, Tartu
Kontaktisik:
Edgar Leht
Telefon:
57841103
E-post:
E-post
Veebileht:
https://wjksantos.ee